ДюшЛокомотив ПловдивФутбол

Дубълът на Локомотив победи Черно море и записа втора победа

Младежкият отбор на Локомотив Пловдив постигна втората си победа от началото на сезона в новосформираната група до 21 години. Черно-белите излъгаха днес Черно море с 1:0 на централния терен на Лаута в двубой от 6-ия кръг.

Единственият гол падна в 85-ата минута и бе дело на Айкут Янъков. Халфът шутира от около 25 метра, при което топката тупна коварно пред вратаря на варненци и мина покрай него в мрежата.

Победата можеше и да е по-изразителна, ако смърфовете не бяха пропуснали дузпа. В 79-ата минута Айкут Янъков (на самостоятелната снимка) проби в наказателното поле, където беше съборен от защитник на Черно море и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият шутира в десния ъгъл, но вратарят на варненци спаси.

Мачът бе спрян за около 15-ина минути през второто полувреме заради бурята над Пловдив.

С успеха Локомотив (Пд) има вече актив от 7 точки от началото на сезона.