Ботев ПловдивТопФутбол

Дубълът на Ботев с класическа победа, Джак Лейн отново избухна

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над Миньор (Перник). Срещата от 27-ия кръг на Втора лига се игра на “Футболен комплекс Ботев 1912”.

“Канарчетата” изиграха много добър мач и заслужено се поздравиха с успеха. С два гола блесна Иван Василев, а едно попадение добави Джак Лейн.

В 5-ата минута Джак Лейн проби и намери Монир Ал Бадарин, който от границата стреля във вратаря. В 7-ата минута след корнер гостите отправиха удар, но той не затрудни Хидайет Ханкич.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Тимът от Перник бе подкрепен от агитка от около 30 души. В 19-ата минута Иван Василев бе съборен в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа и показа червен картон за играч на гостите.

Зад топката застана именно Василев и въпреки, че вратарят усети ъгъла на изпълнението, топката влетя във вратата за 1:0. В 22-ата минута удар на Благовест Данчев мина над вратата.

2 минути по-късно Ханкич отрази шут от дистанция, а в 29-ата минута удар на Джак Лейн бе спасен от вратаря. В 32-ата минута Иван Василев асистира към Джак Лейн, който останал сам срещу вратаря покачи на 2:0.

Второто полувреме стартира с натиск на гостите, които изпълниха няколко статични положения, но защитата на Ботев се справи. В 60-ата минута след дълго лечение на травма в игра се появи Бисер Бонев.

В 65-ата минута Благовест Данчев осъществи страхотен рейд и пусна към Юсеин Касов, но ударът на бързоногия футболист мина над вратата. Крайният резултат бе оформен в 74-ата минута, когато Димитър Балинов се разходи между няколко бранители, навлезе в наказателното поле и подаде към Иван Василев, който от непосредствена близост вкара втория си гол в мача.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Филип Филипов, Станислав Работов, Мартин Христов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Точукву Нади, Благовест Данчев, Монир Ал Бадарин, Джак Лейн, Иван Василев