Без победител в Битката за Тракия

Ботев не успя да повали Берое…

Двата тима завършиха при 1:1 в Битката за Тракия. Педро Еуженио даде аванс на Берое (70′) 20 минути преди края, а три по-късно Тодор Неделев изравни от дузпа, дадена за игра с ръка на Ерол Алкан в наказателното поле на домакините.

Все пак след това равенство двата тима запазиха изходните си преди този мач позиции – пловдивчани остават 4-ти с 47 пункта, докато Берое е 5-ти с 44 т.

Пловдивчани можеха да открият резултата още преди да са изминали и две минути игра. Неделев получи извеждащ пас отляво и центрира отлично към непокрития Антонио Вутов, който не уцели добре топката с глава и не успя да я прати от два метра в мрежата на заралии.

В 9-ата минута Берое можеше да поведе след грешка на Филипов. Защитникът на Ботев опита да изчисти топката след разбъркване от корнер, но и придаде такъв фаулц, че тя прехвърли Кайзер и срещна напречната греда. После се върна към терена, но играч на канарчетата я изчисти.

В 17-ата минута Матеус Леони проби и центрира опасно отляво към Мартин Камбуров, който щеше да вкара без проблем от два-три метра в празната врата, но Пиргов се хвърли на шпагат с риск да си отбележи автогол и предотврати голямата опасност.

След половин час игра се заформи страхотно меле пред малкото наказателно поле на гостите, последваха няколко шута на играчи в зелено, които срещнаха телата на жълто-черни футболисти и в крайна сметка Димитров изчисти в предни позиции.

В 38-ата минута Ботев организира добра атака. Кристиян Добрев получи отляво, напредна и намери отлично непокрития Александър Тонев на дясното крило. Фланговият играч влезе навътре и стреля силно с левия крак, но Перниш изби.

Към края на първата част пловдивчани извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Димитър Пиргов влезе Костадин Ничев.

В 45-ата минута Александър Тонев с топовен шут разтресе лявата греда на беройската врата. Секунди преди тази ситуация Никита Баранов влезе изключително грубо с бутоните напред в коляното на Кристиян Добрев и трябва да е доволен, че получи само жълт, а не червен картон.

Във втората минута на първата част акция отдясно на Берое отново създаде хаос в полето на Ботев Пд. Топката пак стигна до Камбуров, който стреля с десния крак по земя, но Кайзер изби със сетни сили.

Втората част започна с два последователни шута на Рубен Бригидо и Педро Еуженио, но не успяха да затруднят Кайзер.

В 51-ата минута Ботев Пд имаше голям шанс за гол. Контрадействия на гостите изпратиха топката към Тодор Неделев. Той чукна към колегата си в атака Антонио Вутов, който преодоля с хубаво движение бранител на Берое, с което си откри голям шанс за гол. Ударът му обаче бе прекален посредствен и изпрати кълбото право в ръцете на Душан Перниш, който клекна и улови.

В 55-ата минута Неделев намери с дълго диагонално подаване по земя Крис Добрев. Той пожела да чукне към Еберт Кардосо наляво, който пък центрира балонно в наказателното поле. Там Балтанов свали за Тонев, който шутира от удобна позиция, фронтално на вратата на Перниш, но кълбото пак не пожела да влезе и премина вдясно от десния страничен стълб.

В 70-ата минута Берое вкара. Лошо връщане назад на Неделев предизвика грешка в защита. Никой в “жълто-черно” не стигна до топката, а Бригидо пресече. Той пусна към излизащия зад защитата на гостите Мартин Камбуров. Нападателят стреля, но Кайзер изби. Топката се насочи към далечна греда, където Педро Еуженио притича и на празна врата даде аванс на своите.

Две минути след това Ботев Пд получи дузпа. Корнер прати топката в наказателното поле. Там Доре стреля с глава, но топката се спря в напречната греда. При добавката Доре отново не успя да вкара и кълбото бе изчистено встрани. Все пак акцията на пловдивчани продължи. Подаване отляво на Неделев намери Костадин Ничев, който стреля с глава, а топката срещна дясната ръка на Ерол Алкан. Това бе причина Ивайло Стоянов да посочи “бялата точка”.

В 83-ата минута Неделев опита от центъра да изненада излезлия напред Перниш, но топката излезе в аут.

Последната по-опасна ситуация в срещата бе тежкият шут на Педро Еуженио в 88-ата минута, който встрани от десния страничен стълб зад Даниел Кайзер.

Състави на двата отбора:

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Александър Цветков, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, ЯЯ Меледже, Матеус Леони, Никита Баранов, Рубен Бригидо, Педро Еуженио

Резерви: Георги Аргилашки, Милен Желев, Буомеска Бангна, Владимир Гаджев, Никола Маринов, Стоян Иванов, Иван Минчев

Главен Треньор: Александър Томаш Томовски

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Кристиан Добрев, Антонио Вутов

Резерви: Иван Чворович, Костадин Ничев, Феребори Доре, Васил Шопов, Лазар Марин, Запро Динев, Антон Карачанаков

Главен Треньор: Николай Киров