АкадемикБаскетбол

Драма беляза много важна победа за Академик срещу Берое

Академик Бултекс 99 грабна драматична, но ценна победа в мач от 8-я кръг на Националната баскетболна лига, съобщава официалната Фейсбук страница на клуба.

Пловдивският тим победи като гост Берое с 94:91 /24:21, 29:14, 22:29, 19:27/ и с актив от 5 победи и 3 загуби излезе на трето място във временното класиране преди утрешните срещи Левски – Лукойл Академик и Рилски спортист – Балкан.

Студентите изиграха много силна първа част, в която мерникът на Дурчев и Бачев на тройката бе почти перфектен, а солидната игра в отбрана не остави много шансове на домакините. На почивката авансът на Академик Бултекс 99 бе 18 точки, а в началото на третата четвърт стигна до 26.

След това Берое се вдигна на щурм, значително подобри далечната си стрелба и със серия от 16:2 се върна в мача. Домакините постепенно топяха пасива си, който 7 секунди преди края бе само 2 точки. Тогава Мартин Дурчев вкара единия от двата наказателни удара, а със здрава защита гостите не позволиха на Берое да стигне до продължения. Така отборът на Асен Николов победи напълно заслужено и нанесе пета поредна загуба на тима от Стара Загора.

Пловдивският тим демонстрира отличен баскетбол, особено преди почивката, и даде поредната си заявка, че и през този сезон ще играе важна роля в шампионата.

Страхотен дебют записа новото попълнение Седрик Боуен, който вкара 19 точки и се отличи с няколко зрелищни забивки. Още двама баскетболисти на победителите записаха същия актив – Станислав Ваклинов и Мартин Дурчев, като първият хвана 5 борби, а вторият бе лидер на тройките заедно с Васил Бачев – по 4. Юмипиг се отчете със 17 точки, 5 борби и 6 асистенции.

За Берое се отличи Александър Янев с 28 точки, от които 4 тройки, и 14 борби, Дейвис записа 22 точки и 7 борби, Майк Ди Нуно добави 19 точки и 8 асистенции.