ФК РаковскиФутбол

Добруджа отстрани Раковски за купата

ФК Раковски отпадна от 1/8 финалите в турнира за Купата на България. Момчетата на Иван Танчовски загубиха при гостуването си на Добруджа с 0:4 в среща реванш от турнира и след първата среща, която завърши 1:1 в Раковски тимът отпадна от Купата на България с общ резултат 5:1.

Капитанът на Добруджа Симеон Симеонов откри в 15-та минута от дузпа, след като Радослав Терзиев игра с ръка в наказателното поле и беше изгонен, а Ивайло Димитров в 35-та вкара вторият гол, с който реши двубоят.

През втората част Добруджа вкара два нови гола, първо Иван Цачев направи 3:0 в 50-та минута, а крайното 4:0 оформи Емил Колев в 59-та минута.

Така Добруджа продължава към 1/4 финалите за Купата, а във вторник ще разбере своя съперник. Тимът остана единственият извън “А” група. Макар и да отпадна Раковски напусна с високо вдигната глава турнира, след като направи силни двубои и достигна до исторически 1/8 финал в турнира за Купата.

Добруджа: Николай Радомиров, Иван Иванов, Емил Колев, Николай Христозов, Симеон Симеонов-к, Ивайло Лазаров, Ивайло Димитров, Иван Цачев (Кристиян Георгиев 83), Станимир Андонов, Спас Георгиев, Детелин Димитров (Йордан Митев 87)

Резерви: Александър Конов, Кристиян Малинов, Христов, Йордан Митев, Георги Ивелинов, Кристиян Георгиев, Костадин Гаждалов

Раковски: Илия Николов, Владимир Айтов, Ангел Рахов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Божидар Васев, Кристиян Казаков (Емил Камберов 60), Цветан Павлов, Венцислав Гюзелев, Цветелин Чунчуков (Иван Гендов 84), Серкан Юсеин

Резерви: Филип Димитров, Христо Телкийски, Боримир Карамфилов, Емил Камберов, Запрян Запрянов, Александър Боргоджийски, Иван Гендов