Извън БългарияТенис

Григор мачка наред! Ракетата ни стигна полуфиналите в Пекин

За втора поредна година Григор Димитров достигна до полуфиналите на АТР 500 турнира в Пекин.

Той победи световния №13 Роберто Баутиста Агут със 7:6(5), 4:6, 6:2 и в следващата фаза очаква Рафаел Надал или Джон Иснър. Така Гришо направи поредна уверена крачка към първо участие на финалния “Мастърс” на осемте най-добри, пишат колегите от Tennis.bg.

Българинът има да защитава в Китай достигането си до финала от миналия сезон, когато отстъпи в спора за титлата на Анди Мъри. В откриващия сет Димитров първи поведе с пробив в петия гейм, но веднага след това не съумя да го затвърди и се стигна до равенство 3:3. Двамата взимаха подаванията си до тайбрека. Там Димитров достигна първи до сетбол и го реализира след грешка на опонента.

След почивката Баутиста Агут първи стигна до възможност да направи пробив. Той се възползва в седмия гейм и поведе с 4:3. На всичкото отгоре Димитров направи двойна грешка при решителната точка. В крайна сметка испанецът изравни общия резултат с 6:4 в своя полза. Всичко в мача бе решено в началото на третата част, когато Григор проби на нула за 3:1 и до края задържа този аванс.

За българина това е шестия полуфинал през сезона след Бризбейн, Australian Open, София, Куинс и Синсинати.