ГЛЕДАЙ: Локомотив записа първи успех в контролите, повали Зоря в Турция

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Зоря Луганск в контролна среща, която се игра в Анталия, Турция. Единственото попадение в двубоя бе дело на капитана Димитър Илиев (44).

До момента “смърфовете” загубиха и двете си проверки. На “Лаута” пловдивчани претърпяха поражение с 0:1 от Хебър (Пазарджик), а в първата си контрола в Турция загубиха от грузинския шампион Динамо (Тбилиси) с 2:0.

Началните минути на двубоя бяха спокойни, като до интересни ситуации пред някоя от двете врати не се стигна.

В 15-минута “черно-белите” имаха първа добра ситуация в двубоя. След центриране от ъглов удар в накзателново поле на Зоря се получи разбъркване, при което топката стигна до Ерик Сорга, който стреля право в ръцете на вратаря.

В 19-ата минута Денислав Александров получи подаване на границата на пеналтерията и от движение нанесе изстрел, който профуча покрай левия страничен стълб.

В 24-та минута дойде най-чистото положение в мача, след като Бабакар Дион напредна по десния фланг и намери Димитър Илиев, който стреля веднага, но вратарят на Зоря успя да направи хубаво спасяване, избивайки топката в корнер.

В 44-ата минута добрата игра на пловдивчани се увенча с успех. След центриране от ъглов удар на Бабакар Дион топката попадна на главата на Петрович, който я насочи към Димитър Илиев, който отблизо не сбърка за 1:0.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за “смърфовете”.

В 57-ата минута Димитър Илиев и Бабакар Дион размениха двойно подаване, след което капитанът на “черно-белите” отправи изстрел, но в страни от целта.

Само две минути по-късно пловдивчани можеха да водят с 2 гола. Евандро проби по десния фланг и центрира към Ерик Сорга, който стреля, но бранител на Зоря успя да блокира топката.

Малко след това Александър Томаш смени целия отбор на Локомотив, за да даде шанс и на всички свои останали играчи.

В 69-ата минута Евандро направи фантастично подаване в наказателното поле към Ивайло Димитров, който от близка дистанция прати кълбото в гредата.

В 73-ата минута след грешка на Томашевич в отбрана, играч на Зоря центрира в наказателното поле, където Игор нанесе удар с глава, но неточно.

В 78-ата минута след много хубаво центриране в наказателното поле на пловдивчани Аксения Батахов стреля много добре с глава, но юношата на “смърфовете” Кристиан Томов отрази по блестящ начин.

В 82-ата минута Педриньо отправи мощен удар от дистанция, но стражът на Зоря успя да улови, въпреки че изпита известни трудности.

До края на мача не паднаха повече голове и Локомотив се поздрави с първи успех.

Снимка: Спортал

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 19. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 13. Матеус, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 10. Денислав Александров, 9. Ерик Сорга

Зоря (Луганск): 53. Дмитро Матсапура, 10. Серхи Булетса, 20. Чурко Виачеслав, 32. Максим Имереков, 14. Максим Хлан, 38. Игор Снурницов, 38. Максим Смиан, 2. Бохдан Бутко, 6. Илия Хулко, 7. Денис Антюк, 11. Рамси