ВолейболМарица - жени

Марица обърна Казанлък и даде много сериозна заявка за титлата

Марица победи Казанлък като гост в дербито на женската НВЛ с 3:1 и ще зимува на първото място във временното класиране. Маричанки изиграха много силен мач и дадоха сериозна заявка за титлата, от началото на сезона “жълто-сините” са непобедени.

Двубоят започна с три бързи точки за Марица, но след тях домакините се активизираха и обърнаха нещата в своя полза. Като първата техническа пауза дойде при 8:5 за Казанлък. При втората техническа пауза трите точки преднина се запазиха – 16:13. След това Марица заигра много добре добре се включиха и Диана Малинова, Мира Тодорова и Марина Ковачева и преднината на домакините беше намалена до 23:22. А при 24:24 резултатът беше изравнен, след това маричанки успяха да спасят 4 геймбола, но след 29:27 все пак Казанлък взе първия гейм.

Нещата във втората част се повториха, отново Марица заигра по-силно в началото на гейма, но при първата техническа пауза Казанлък отново поведе с 8:5. След паузата Марица върна трите точки разлика и при 13:13 последва таймаут за домакините. Втората техническа пауза дойде при точка преднина за момичетата на Петър Дочев. След това Марица успя да спечели няколко точки и Дочев трябваше да взима таймаут при 21:17 за Марица. След 25:20 гостенките от Пловдив взеха гейма и изравниха резултата.

В третия гейм Марица поведе с категоричното 4:0, а 4-те точки преднина се запазиха при първата техническа пауза 8:4 за маричанки. Момичетата на Иван Петков не допуснаха намаляване на преднината им и втората пауза дойде при 16:12. Без проблеми пловдивчани затвориха гейма при 25:16 и поведоха с 2:1.

Четвъртият гейм започна много силно за Марица и първата техническа пауза дойде при 8:3 за маричанки. След нея момичетата на Иван Петков не дадоха никакъв шанс на съперничките си и поведоха с 13:4. Втората техническа пауза дойде при 16:5 за маричанки. Марица затвори мача при разгромното 25:8.

Най-резултатна за маричанки беше Мира Тодорова с 18, 17 добави Силвана Чаушева, а Диана Малинова завърши с 10. За домакините най-резултатна беше Веселина Григорова с 14 точки.

С тази победа Марица ще зимува на първото място в класирането и маричанки останаха непобедени от началото на сезона. Като момичетата на Иван Петков победиха и трите си конкурентите за титлата ЦСКА, Левски и сега Казанлък с по 3:1.

На 30 ноември Марица приема Славия в зала “Олимпиада” в последна среща за първия полусезон в женската НВЛ.

Марица: Мария Данчева, Силвана Чаушева, Анелия Минчева, Пролетка Иванова, Милена Димова, Силвия Андреева, Ивелина Монова – либеро (Диана Малинова, Мира Тодорова, Марина Ковачева)