Абсолютна лудост! Ботев (Пд) оцеля в ада и отново продължава да живее с мечтата за защита на Купата…

Ботев (Пд) мина през иглени уши, но в крайна сметка продължава в 1/4 финалите на турнира за Купата…

„Канарчетата“ изиграха най-слабия си мач под ръководството на Николай Киров, но в крайна сметка се добраха допобедата с 4:3 след продължния срещу Царско село в 1/8 финалния мач от напдреварата за Купата.

На ст.“Славия“ в София Стивън Петков отново излекува страданията на „жълто-черните“ с гол в 116-та минута. Преди това на два пъти Ботев (Пд) изоставаше в резултата, а преди 90-та минута на срещата, дори бе на крачка от чудовищен срам срещу втородивизионния отбор.

До голяма степен гостите подцениха своя противник и през по-голямата част от двубоя, преди той да влезе в продължения, бяха на светлинни години от традиционното си представяне.
Пловдивчани поведоха в 31-та минута чрез Йордан Минев и всички на стадиона си помислиха, че този двубой отива в графата „спечелени“ за Ботев (Пд). Не така обаче разсъждаваха играчите на Царско село, които с много бойка и сърцата игра разкъсаха действията на съперника и се добраха до два безответни гола – един през първата част чрез Минчев (33‘) и един през втората – чрез Даскалов (62‘).

Последната сламка, на която Ботев (Пд) се хвана преди да падна в бездната на неизлечимия резил, се появи в последната 91 минута. Тогава топката достигна до Фернандо Виана пред полето на Царско село, който стреля. Кълбото се хлъзна по мокрия терен и влетя зверски във вратата на домакините за 2:2, вкарвайки мача в продължения от по 15 минути.

Още през първите 15 минути двата тима си размениха нови два гола, а лудата голова гонитба продължи. Първо супершут на резервата Светослав Диков в 92-та минута отново накара „канарчетата“ да страдат, но 5 минути по-късно, комбинация между Неделев, Петков и Виана, отново сложи мача в паритетния коловоз.

Най-сладкият момент за „жълто-черните“ обаче дойде в 116-та минута, когато резервата Стивън Петков изтреля шепата бултраси в космоса от радост и така продължи да съхранява мечтата на Ботев (Пд) за защитата на трофея. Това бе 4-ти гол за Петков като резерва с фланелката на „канарите“.

Началото бе спокойно и за двата тима. Единствената по-сериозна опасност се създаде още в 2-та минута Ботев (Пд) успя да притесни защитата на Царско село. Виана получи в наказателното поле и опита шут от малък ъгъл, но вратарят на домакините се справи и улови топката.

В 15-та минута комбинация в атака на играчите на Царско село изкара топката на крака на левия бек Галин Минков. Той стреля силно от дистанция, но топката прелетя покрая лявата греда на “канарите”.

Минута след това действията се развиваха на обратната половина на игрището, където Бризола навлезе в полето на домакините и буквално от аут линията пусна към останалия сам Виана. Кариоката обаче не отправи хубав удар и единствено подари топката на вратаря Здравков. 60 секунди по-късно Хашев стрля от пряк свободен удар, но Кайзер улови без затруднения.

В 21-та минута пловдивчани бяха близо до гол, когато Бризола се впусна в предни позиции и отново по идентичен начин, както по-рано, изкара за Виана. Той от полулегнало положение стреля с десния крак, но топката излетя в аут. В следващата атака Ндунгала този път бе с коженото кълбо в крака и шутира от средна дистанция, но не сполучи и топката излезе извън очертанията на полето.

ГОООЛ Йордан Минев откри за Ботев (Пд) в 30-та минута – 0:1!

Още при първия път, в който Ботев (Пд) ускори на по-високи обороти нападението си, стига до гол. Подаване на Серкан Юсеин по левия фланг позволи на Неделев да се изстреля напред. Той премина като на шега през левия бранител на домакините Минков, като малко преди да стигне до крайната линия, изкара на влизащия в полето Минев, който с премерен удар преодоля Здравков с първия си гол за “жълто-черните” по време на втория си престой в тима.

ГОООЛ Георги Минчев изравни за Царско село в 32-та минута – 1:1!

Само две минути бяха нужни на домакините да изравнят резултата. Високо центриране в наказателното поле на Ботев (Пд) завари неподготвена централната двойка защитници (Димитров-Терзиев) на “канарчетата”, заедно с левия бек Лазар Марин. Топката прехвърли и тримата и стигна до Коруджиев. Той копна към вратарското поле, а там с уверен отскок Минчев забоде коженото кълбо във вратата на наблюдаващия без реакция ситуацията Даниел Кайзер.

“Канарчетата” не промениха почти нищо в представянето си през втората част. Още в първите й минути отново се забеляза неорганизираната игра на Ботев (Пд), като опасните и бързи комбинации в нападение тотално липсваха на терена. За сметка на това тимът на Царско село се възползва от лошата подредба по терена на пловдивчани и създаде не една и две положения пред Даниел Кайзер.

ГОООЛ Реян Даскалов даде изненадваща преднина на Царско село в 62-та минута – 2:1!

Домакините от Царско село шокираха за втори път своя противник. Много остро центриране от пряк свободен удар отново създаде суматоха в полето на Ботев (Пд). Там никой от защитниците на “жълто-черните” не изчисти, като капитанът Реян Даскалов бе най-съобразителен и вкара от непосредствена близост втория гол за своя тим.

В 74-та минута Неделев отправи отчаян удар от над 25 метра, но Здравков улови. 4 минути по-късно Неделев подаде от ъглов удар и качи топката на главата на Терзиев. Той стреля, но стражът на Царско село изби. Кълбото стигна до Балтанов, който пак стреля, а Петков отклони с глава. На голлинията бе застанал Янис Карабельов, който спаси своя тим от изравняване.

В 84-та минута Ботев (Пд) нацели греда чрез Лъчо Балтанов. Преди това хубав пробив на Минев по десния фланг му позволи да центрира към наказателното поле на Царско село. Там бе капитанът на “канарчетата”, който засече, но нямаше късмет.

В последната минута на редовното време Виана пусна към нахлуващия в наказателното поле на домакините Неделев. “Осмицата” сякаш прибърза с изстрела, а Здравков се намеси за блестящо и улови.

ГОООЛ Фернандо Виана измъкна своите в последната 90-та минута – 2:2!

В последните възможен момент бразилецът Фернандо Виана пое пред полето на Царско село. С няколко докосвания по топката кариоката се освободи пространство и стреля, преди тя да влети мощно във вратата на втородивизионния тим и да вкара мача в продължения.

Начало на първо продължение

ГОООЛ Светослав Диков закова трети гол за Царско село в 93-та минута – 3:2!

Резервата на домакините изпъкна още в първите минута на продълженията. Той пое 3-4 метра пред полето на Ботев (Пд) и със свръхтехничен удар препарира Кайзер за трети път в двубоя.

В 96-та минута отборът на Царско село можеше да приключи всичко в своя полза, но не би. Подаване от корнер позволи на Даскалов да стреля с глава, но топката прелетя на милиметри от левия страничен стълб на вратата на Ботев (Пд).

ГОООЛ Фернандо Виана в 99-та минута на срещата – 3:3!

Малко преди да изтекат 100 минути от началото на двубоя, атакуващата мощ на Ботев (Пд) заблестя с пълна сила. Неделев пусна хирургически пас към Петков в наказателното поле на Царско село. Той не се замисли и продължи към застаналия на втора греда Виана, който нямаше особени грижи и изравни.