Герена вече е крепост и на Локомотив Пловдив! Черно-белите с нов обрат над Левски

Отборът на Локомотив Пловдив вече спокойно може да приеме стадион ”Георги Аспарухов” като стадион, на които безпроблемно взима точки.

Срещата проследихте на живо с TribunaPlovdiv.bg!

Днес “черно-белите” записаха нов обрат над Левски, след като през изминалия шампионат спечелиха след като изоставаха с 2:0 до 3:2. Днес момчетата на Едуард Ераносян отново сътвориха обрат и заслужено взеха нови три точки в Първа лига.

Началото на срещата бе равностойно, като и двата отбора по-скоро опитваха да излъжат своя съперник от статични положения, отколкото да се надиграват с директни нападания.

В 9-та минута Первиз Умарбаев отправи силен удар отдалеч, но топката прелетя над вратата на Левски.

В 18-та минута Роман Прохазка стреля опасно покрай вратата на Ел Харуби от границата на наказателното поле. Минута след това Краев се озова сам в наказателното поле на Локомотив (Пд). Крилото стреля с десния крак, но в последния момент бе блокиран от Кирил Котев, а топка излезе в корнер.

ГОООЛ Ел Харуби изпрати топката в собствената си врата – 1:0!

Резултатът бе открит след странен гол, дошъл от центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив (Пд). Там Ел Харуби сякаш бе фаулиран от Роман Прохазка във вратарското поле и с протегната ръка вкара топката в своята врата.

В 23-та минута Бабатунде Адениджи остана сам срещу Ел Харуби, след грешка на Котев, но не успя да преодолее стража.

ГОООЛ Марчев върна попадението в 28-та минута – 1:1!

“Черно-белите” от Пловдив върнаха незабавно попадението, получено в тяхната врата. Веселин Марчев пое топката на границата на наказателното поле и с мощен удар с левия крак прониза Боян Йоргачевич за 1:1.

В 37-та минута Антонио Аниете отправи далечен удар по посока на вратата на гостите, но испанецът стреля много неточно и топката излезе в аут.

Левски притисна своя съперник в края на първата част. “Сините” създадоха напрежение на няколк опъти в наказателното поле на Локомотив (Пд). Първо в 41-та минута топката стигна до Веселин Минев, който не успя да отклони към Антонио Аниете. Минута след това Аниете овладя в наказателното поле на “смърфовете”, но в крайна сметка не се стигна до по-опасно положение пред Ясин Ел Харуби.

Край на първата част!

Начало на второто полувреме!

Второто полувреме започна със смяна в състава на Локомотив Пловдив. Старши треньорът Едуард Ераносян замени Умарбаев с Дани Кики, който застана зад Мартин Камбуров.

В 52-ата минута, Пламен Крумов допусна поредната си шокираща грешка в двубоя. Прохазка направи добро диагонално подаване, а Крумов свали по страхотен начин топката с глава на противниковия играч Нар, чийто удар бе блокиран от Харуби.

Четири минути след това, “смърфовете” направиха и втората си смяна. Димо Бакалов отстъпи на младата надежда Ияд Хамуд, а получилият жълт картон Ванчо Траянов бе заменен от Димитър Велковски.

В 72-ата минута, защитата на домакините допусна сериозна грешка, от която обаче “черно-белите” не се възползваха. Мартин Камбуров пресече подаване между защитниците на “сините”, пусна към Дани Кики, който центрира по земя в наказателното поле, но Хамуд не успя да достигне до кълбото.

ГОООЛ! Четири минути след това, Марчев проби добре и при опита си да стреля Александър Александров закачи кракът му и главният рефер Георги Димитров отсъди дузпа. Мартин Камбуров застана зад топката и с топовен изстрел разстреля Йоргачевич за 2:1.

След гола, домакините приложиха натиск над Локомотив. Главният рефер на срещата даде три минути продължение, в които момчетата на Едуард Ераносян успяха да удържат предимството си и заслужено записаха втора поредна победа на Герена!

С тази победа Локомотив Пловдив заема петото място с актив от 23 точки, но шестия Дунав Русе остава с мач по-малко и точка по-малко.