ВИДЕО И СНИМКИ: Локо Пловдив с класика срещу софийските железничари

Днес на “Лаута”, Локомотив Пловдив бе домакин на Локомотив София, в 7-ия кръг от родната ни “А” група.

В 4-тата минута Мартин Камбуров направи доста опасен изстрел с глава, но Митрев спаси. В 11-тата минута бе отсъден корнер за домакините, след който Локо София изчисти. В 14-тата минута Трифонов реши да стреля, но ударът му бе много неточен и топката отиде в аут. Три минути по-късно Здравко Лазаров шутира, но Митрев отново спаси. В 23-тата минута резултатът бе открит. Мартин Камбуров вкара един много красив гол. Нападателят видя, че вратарят Божидар Митре е напуснал рамките на вратата си, след това намери отлично топката от въздуха и с прехвърлящ удар откри резултата в полза на “смърфовете” – 1:0. В 28-та минута Здравко Лазаров навлезе добре в наказателното поле, но бе спрян от Бранеков. Две минути по-късно Александър Бранеков получи първия жълт картон в мача. В 45-тата минута До Кармо се пребори за една топка и върна към Здравко Лазаров. Опитният футболист стреля мощно към излезлия напред Митрев, но вратарят изби в корнер.

Втората част започна отново много добре за домакините. В 47-та минута Камбуров си пое топката в наказателното поле, а Александър Якимов му изби я малко рисковано. Минута по-късно, след  центрирането от корнер, Румен Трифонов, стреля опасно от въздуха, като топката мина през купа от играчи и попада в ръцете на Йордан Господинов. В 50-тата минута Локо Пд увелича аванса си. Здравко Лазаров центрира от фаул в наказателното поле, където Пламен Крачунов засече перфектно с глава за 2:0. В 56-та минута Бибишков влезе на мястото на Ранджелович. Минута по-късно пък Бранимир Костадинов смени Искрен Писаров. В 58-тата минута гостите най-сетне отговориха, като намалиха пасива след гол на Александър Дюлгеров за 2:1. В 68-та минута Камбуров напусна терена и Георги Стефанов влезе на негово място. Минута по-късно резултатът стана класически.  След центриране, До Кармо засече леко топката, която премина през няколко футболисти и влезе във вратата на гостите за 3:1. В 74-тата минута Дани Кики влезе на мястото на Якимов. В същата минута Здравко Лазаров реши изненадващо да стреля от фаул от далечно разстояние, като топката тупна в земята и удари гредата. В 77-та минута Даниел Гаджев смени Румен Трифонов. До края на мача се разменяха атаки, но нищо повече не се случи и резултатът не помръдна.