БотевФутбол

СНИМКИ: Невероятен Иван Цветков донесе драматична точка на Ботев в добавеното време срещу Берое

Ботев измъкна невероятно драматично равенство срещу Берое в последната секунда на двубоя. Берое откри резултата в 30-та минута с гол на Елиас, Иван Цветков донесе точката на Ботев в 3-та минута от добавеното време.  Срещата можехте да следите на живо в TribunaPlovdiv.bg.

Берое започна много силно първите минути на двубоя и още във втората минута домакините отбелязаха. Голът обаче беше отменен заради нарушение на Елиас, който засече с глава центриране.

Последваха два неточни удара на Елиас и Керкар.

В 6-та минута Аясс от точката на дузпата отправи опасен удар по земята, който беше избит от Михаил Иванов в корнер. След неговото изпълнение Аясс засече с глава, но Филипов успя да изчисти от голлинията.

В 19-та минута Георги Костадинов отправи опасен удар по тревата, който беше избит в корнер от Иванов.

В 30-та минута Берое откри резултата Салим Керкар центрира от корнер, а Елиас засече за 1:0.

В 36-та минута Вандер центрира от фаул, но никой не успя да засече.

Секунди по-късно Елиас можеше да си отбележи автогол, след като удар на Вандер рикошира в крака на португалеца и се насочи към вратата на Караджов, но топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Лазар Марин отправи удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Венци Христов отправи удар, който премина покрай вратата.

Така завърши и първата част.

През второто полувреме Ботев получи шанс да изпълни фаул в 49-та минута, Мариян Огнянов отправи удар от фаул, който обаче преми над вратата.

В 63-та минута Лукин засече центриране от корнер, но топката премина над вратата.

Малко по-късно и Айтов игра с глава, но топката мина опасно покрай вратата на Караджов.

В 75-та минута изстрел на Салим Керкар беше отразен от Михаил Иванов.

Секунди по-късно груба грешка на Михаил Иванов позволи на Венци Христов да открадне топката и отправи удар, който беше блокиран от защитници на Ботев и топката излезе в корнер.

В 92-та минута Цветков отправи удар, който обаче на затрудни Караджов и той улови.

В 93-та минута Цветелин Чунчуков свали с глава за Иван Цветков, който с удар от воле разстреля Караджов от близко разстояние за крайното 1:1.

Срещата на живо по минути вижте тук:

Берое
1
Ботев
1
0'
Начало на мача.
2'
Отменен гол за Берое, след като Елиас засече с глава и вкара, но беше извършил нарушение в нападение.
4'
Неточен удар на Елиас.
5'
Центриране на Гади, Керкар засече с глава топката излезе в аут.
6'
Удар на Аясс от точката на дузпата, Иванов изби в корнер.
7'
Eлиас засече с глава, Филипов изчисти топката от голлинията.
16'
Нищо интересно в последните минути.
19'
Зехиров пусна пас по тревата към Костадинов, халфът отправи опасен удар по земя, който беше отразен от Иванов.
21'
Центриране на Мариян Огнянов от фаул, Караджов лови.
23'
Самир Аясс получава жълт картон.
25'
Венци Христов играе с глава, получава се рикошет и топката излезе в корнер за Берое.
28'
Много неточен удар на Игор Джоман.
30'
Центриране от корнер на Салим Керкар, Елиас засече топката за 1:0.
31'
Жълт картон за Росен Колев.
36'
Вандер центрира от фаул, но никой не успя да засече топката и тя излезе в аут.
38'
Ботев можеше да изравни, Вандер отправи удар, който рикошира в Елиас и се насочи към вратата на Караджов, но топката излезе в корнер.
39'
След изпълнението на ъглов удар, Марин отправи удар, който не намери очертанията на вратата.
45'
Венци Христов засече центриране в пеналта, изстрелът му излезе в аут.
45'
Край на първо полувреме.
46'
Начало на второто полувреме.
49'
Хубав удар на Мариян Огнянов от фаул, но топката излезе в аут.
52'
Неточен удар на Джоман.
59'
Иван Цветков влиза на мястото на Вандер.
62'
Жълт картон за Атанас Зехиров.
62'
След изпълнението на фаула играч на Берое изчисти в корнер.
63'
Серджан Лукин засече с глава центрирането на Мариян Огнянов от корнер, но изстрелът му беше над вратата.
65'
Нов корнер за Ботев Владимир Айтов игра с глава, топката премина над вратата.
70'
Крис Гади е заменен от Аласан Н'Дайе.
74'
Смяна в Ботев. Цветелин Чунчуков влиза на мястото на Владимир Айтов.
75'
Удар на Керкар е блокиран от Михаил Иванов.
76'
Груба грешка на Михаил Иванов, Венци Христов открадна топката и отправи удар, който беше блокиран от защитниците на Ботев и се стигна до корнер.