Левски СофияЛокомотив ПловдивТопФутбол

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби втората си контрола от предсезонната подготовка с 1:0 като гост на столичния Левски. Единственото попадение в срещата бе дело на Билал Бари в 6-ата минута.

Червен картон пък получи една от звездите на сините Борислав Цонев в 13-ата минута.

Още в 4-ата минута гостите от Пловдив имаха възможност да обстрелват вратата на Левски. Капитанът Димитър Илиев бе съборен пред наказателното поле от Борислав Цонев и сам се нагърби с изпълнението на прекия свободен удар, но не уцели вратата.

Две минути по-късно “сините” откриха резултата. Борислав Цонев получи добра топка отляво в наказателното поле и с математическа точност пусна по земя към връхлитащия Билал Бари, който реализира за 1:0.

В 12-ата минута пловдивчани можеха да изравнят, но страхотната рекция на Микулич запази аванса на домакините. Вратарят се разтегна и с една ръка изби коварен изстрел на Салинас в долния ляв ъгъл.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Контролата приключи за Борислав Цонев още в 13-ата минута. Той се опита да си спечели дузпа с артистично падане в наказателното поле. Реферът Васимир Ел Хатиб тръгна към него с намерението да му покаже жълт картон за симулация, но халфът на Левски си изпусна нервите и в яда си бутна картоните на съдията. Това веднага накара арбитъра да промени решението си и той го изгони с директен червен картон.

В 38-ата минута невероятен пропуск направи Мартин Петков, след като не можа да уцели вратата от 6-7 метра. Пореден пробив на Здравко Димитров отляво, останал неразгадан от бранителите на гостите, завърши с отличен пас към непокрития Петков, който дори имаше време да си нагласи топката, но и това не му помогна.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

Второто полувреме започна с пропуск на Левски. В 50-ата минута отново Здравко Димитров надигра бранителите на фланга и върна топката в наказателното поле. Първо ударът на Марин Петков беше блокиран, а при добавката Радослав Цонев стреля неточно.

Валери Божинов раздвижи трибуните в 73-ата минута, след като се появи в игра на мястото на Марин Петков. Нападателят нееднократно заяви, че само поддържа форма с Левски, след като договорът му с клуба изтече.

Именно той бе в основата на добра атака в 80-ата минута, когато изведе Ивайло Найденов на дясното крило, който с едно докосване намери Илия Димитров пред вратарското поле. Нападателят на “сините” се опита да завърши с техничен удар, но не успя.

До края на срещата повече голове не паднаха и Левски победи с минималното 1:0.

Снимка: Gong.bg

Левски: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари

Резерви: Пламен Андреев, Томислав Папазов, Денис Динев, Антоан Стоянов, Петър Войнов, Димитър Андонов, Кириакос Таусанис, Любомир Тодоров, Александър Асенов, Симеон Василев, Илия Димитров, Валери Божинов

Локо: Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев, Димитър Илиев

Резерви: Кристиан Томов, Александър Колев, Даниел Иванов, Иван Арамазов, Иван Сулев, Петър Петров, Бирсент Карагарен, Георги Минчев, Видол Сейменски, Александър Иванов, Иван Михайлов