БотевТрибуна Пловдив TVФутбол

ВИДЕО И СНИМКИ: Ботев загря за Левски с победа над гърци

Ботев победи с 2:0 Пантракикос в контрола, която се игра по време на паузата за националните отбори. Лъчезар Балтанов и Иван Цветков вкараха головете за Ботев. TribunaPlovdiv.bg следеше двубоя на живо с лайвскор.

20141115_135914 (Copy)

В 8-та минута Момчил Цветанов направи хубав самостоятелен пробив, който завърши с удар на плевенчанинът.
Изстрелът премина опасно над вратата на гърците.

4 по-късно Казаков отправи хубав удар от разстояние, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 18-та минута Ботев поведе след хубава многоходова атака Иван Цветков намери по крилото Васев, който
пое и центрира в пеналта, където Лъчезар Балтанов засече с глава и откри резултата.

20141115_135953 (Copy)

Три минути по-късно Казаков отправи нов удар от дистанция, който Атанасиадис изби трудно в корнер.

В 26-та минута се стигна до напрежение на терена между Касес и Християн Казаков. Като Вили Вуцов влезе на
терена да успокоява страстите.

20141115_142555 (Copy)

В 29-та минута Де Соуса отправи първия удар по посока вратата на Ботев, който беше неточен.

В 32-та се стигна до три последователни удара към вратата на гърците. Владимир Айтов уцели греда, а секунди по-късно
отново той стреля, но Атанасиадис спаси, а при третия удар Балтанов не успя да уцели вратата.

20141115_153921 (Copy)

Последва и неточен удар с глава на Балтанов.

Още в началото на втората част Тома Иршак можеше да вкара невероятен гол. Той опита удар директно от фаул, който можеше да прехвърли вратаря на Пантракикос, но стражът се намеси и изби в корнер.

В 60-та минута силен удар на от разстояние на Казаков беше спасен от Пасхалакис.

В 70-та минута Филип Филипов центрира, а Иван Цветков засече с глава за 2:0.

20141115_153919 (Copy)

В 74-та минута Кристиан Димитров направи своя дебют за Ботев.

Така Ботев записа 10-та си победа срещу гръцки отбор в 332-та си международна среща. Следващата неделя Ботев е домакин на Левски в среща от поредния кръг в „А“ група.

Владимир Айтов > Томаш Иршак 46 мин.

Мариян Огнянов >Цветелин Чунчуков 46 мин.

Божидар Васев >Лазар Марин 56 мин.

Момчил Цветанов > Кристиан Димитров 65 мин.

Лъчезар Балтанов > Емил Камберов 74 мин.

Смени

Гиоргиус Атанасиадис > Алехандрос Пасхалакис 33 мин.

Касес > Хакеем Араба 33 мин.

Игор Де Соуса > Христос Цианис 45 мин.

Гилермо > Принсвил Окачи 58 мин.

Алехандрос Пасхалакис > Даниел Фернандес 61 мин.

yellow-card

Касес

Вижте всичко най-интересно по минути в двубоя!

СЛЕДЕТЕ ДВУБОЯ НА ЖИВО С TRIBUNAPLOVDIV.BG ОБНОВЯВА СЕ АВТОМАТИЧНО НА ВСЕКИ 30 СЕКУНДИ.
Ботев
2
Пантракикос
0
1'
Начало на двубоя.
3'
Натиск на Ботев в първите минути на срещата.
6'
Филипов пусна по тревата към Цветков, нападателят обаче не успя да засече топката.
8'
Хубав самостоятелен пробив на Момчил Цветанов завърши с удар, който премина над вратата.
12'
Много хубав удар от дистанция на Християн Казаков. Получи се рикошет и топката излезе в корнер.
18'
Чудесно центриране на Васев беше засечено с глава от Лъчезар Балтанов за 1:0.
21'
Нов удар от дистанция на Казаков, този път Атанасиадис изби в корнер.
26'
Напрежение на терена между Касес и Християн Казаков. Вили Вуцов също влезе на терена да успокоява играчите.
28'
Де Соуса отправи първия удар по посока вратата на Ботев, които беше неточен.
32'
Три последователни удара за Ботев. Първо Владо Айтов уцели греда, след това отново той отправи удар, но вратарят спаси, а при третия изстрел Балтанов не успя да уцели вратата.
33'
Любопитна вратарска смяна в Пантракикос. Атанасиадис излезе, а на негово място в игра влезе Пасхалакис
38'
Балтанов засече с глава центриране от корнер, но изстрелът му премина над вратата.
42'
Неточен удар на Момчил Цветанов.
45'
Край на първото полувреме.
45'
Владо Айтов и Мариян Огнянов излизат, а на тяхно място Цветелин Чунчуков и Томаш Иршак.
45'
Начало на второто полувреме се забавя, защото играчите на Пантракикос още не са излезнали за втората част.
45'
Игор Де Соуса е заменен от Христос Цианис.
46'
Начало на второто полувреме.
49'
Томаш Иршак отправи удар от фаул, който щеше да прехвърли Пасхалакис, но все пак вратарят успя да избие в корнер.
50'
Мехия получава жълт картон.
56'
Лазар Марин заменя Божидар Васев.
58'
Двойна смяна в Пантракикос. Влизат Араба и Окачи, а излиза Гилермо и Касес.
60'
Томаш Иршак подаде след заученето положение към Казаков, който отправи много хубав удар, но Пасхалакис спаси.
61'
Нова вратарска смяна в Пантракикос. Пасхалакис излиза, а не негово място бившият португалски национал Даниел Фернандес.
65'
Момчил Цветанов е заменен от Кристиан Димитров, който направи своя дебют за първия отбор на Ботев.
66'
Неточен удар на Цуманис.
70'
Ботев удвоя предината си с гол на Иван Цветков, който засече с глава центриране на Филип Филипов.
74'
Тройна смяна за Ботев Иван Цветков, Лъчезар Балтанов и Роман Инез са заменени от младите Георги Купенов, Исмет Рамадан и Емил Камберов.
80'
Христос Цианис отправи първия точен удар към вратата на Ботев.
83'
Удар на Иршак от фаул, който беше спасен от Фернандес.
90'
Край на мача.

Вижте подробен видеорепортаж от двубоя!

* Видеоклипът е качен от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.