Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

ВИДЕО И СНИМКИ: Ботев загря за Левски с победа над гърци

Ботев победи с 2:0 Пантракикос в контрола, която се игра по време на паузата за националните отбори. Лъчезар Балтанов и Иван Цветков вкараха головете за Ботев. TribunaPlovdiv.bg следеше двубоя на живо с лайвскор.

20141115_135914 (Copy)

В 8-та минута Момчил Цветанов направи хубав самостоятелен пробив, който завърши с удар на плевенчанинът.
Изстрелът премина опасно над вратата на гърците.

4 по-късно Казаков отправи хубав удар от разстояние, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 18-та минута Ботев поведе след хубава многоходова атака Иван Цветков намери по крилото Васев, който
пое и центрира в пеналта, където Лъчезар Балтанов засече с глава и откри резултата.

20141115_135953 (Copy)

Три минути по-късно Казаков отправи нов удар от дистанция, който Атанасиадис изби трудно в корнер.

В 26-та минута се стигна до напрежение на терена между Касес и Християн Казаков. Като Вили Вуцов влезе на
терена да успокоява страстите.

20141115_142555 (Copy)

В 29-та минута Де Соуса отправи първия удар по посока вратата на Ботев, който беше неточен.

В 32-та се стигна до три последователни удара към вратата на гърците. Владимир Айтов уцели греда, а секунди по-късно
отново той стреля, но Атанасиадис спаси, а при третия удар Балтанов не успя да уцели вратата.

20141115_153921 (Copy)

Последва и неточен удар с глава на Балтанов.

Още в началото на втората част Тома Иршак можеше да вкара невероятен гол. Той опита удар директно от фаул, който можеше да прехвърли вратаря на Пантракикос, но стражът се намеси и изби в корнер.

В 60-та минута силен удар на от разстояние на Казаков беше спасен от Пасхалакис.

В 70-та минута Филип Филипов центрира, а Иван Цветков засече с глава за 2:0.

20141115_153919 (Copy)

В 74-та минута Кристиан Димитров направи своя дебют за Ботев.

Така Ботев записа 10-та си победа срещу гръцки отбор в 332-та си международна среща. Следващата неделя Ботев е домакин на Левски в среща от поредния кръг в “А” група.