Футбол

Отборът на България допусна второ поредно поражение в Лигата на нациите, като този път “лъвовете” отстъпиха с 2:0 на Финландия. Головете за домакините реализираха Тейлър (52) и резервата Йенсен (67). След този мач трикольорите остават с една спечелена точка, докато Финландия се изкачи на втора позиция с шест пункта.

В началото на двубоя “лъвовете” започнаха амбицирано, като пред Исмаил Иса се откри възможност, но нападателят не успя да завърши.

Последваха няколко добри намеси на Мартин Луков. Стражът на “смърфовете” първо спаси удар на Тейлът в 15-ата минута, а минута по-късно Пуки стреля, топката рикошира в Божиков, а Луков парира при добавката на Пухянпало.

Домакините искаха дузпа в 31-ата минута за игра с ръка на Димитров след опит на Цветков да изчисти топката. Реферът правилно прецени, че такава няма.

Страхотно изпълнение на Кирил Десподов в 38-ата минута завърши със спасяване на вратаря Храдеки. Малинов копна топката над защитата, а футболистът на Каляри технично я овладя във въздуха, след което финтира двама бранители и стреля слабо, но опитният страж спаси.

В началото на втората част Йомов бе спрян от засада в наказателното поле на финландците, а секунди след това хубава атака на “лъвовете” завърши с удар от воле на Йомов, който също не попадна в целта.

Така се стигна до 52-ата минута, когато домакините откриха резултата. След дълго центриране играч на Финландия бе оставен непокрит и без проблем свали топката към Пуки, който бе оставен сам от трима защитници. Десетката стреля лошо, но за негов късмет топката попадна в друг играч останал без пазач Тейлър, който от два метра даде аванс на “совите”.

В 67-ата минута влезлият като резерва Йенсен вкара втори гол във вратата на Луков с което оформи и крайния резултат.

До края на мача нямаше повече интересни ситуации и Финландците се поздравиха с успех.

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно