ФК ЕвроколежФутбол

Берое победи с 4:1 Евроколеж в контролна среща, играна на спортната база на Ботев в Коматево. Колежани бяха равностойни до началото на втората част, но след редицата смени и влизането на юношите от старшата възраст, зелените взеха превес и вкараха три гола. Точни за старозагорци бяха Самир Аясс, Момар Н’Диайе – Момо, Салим Керкар и Иво Иванов, а за Евроколеж вкара капитанът Георги Куртев от дузпа през първата част.

През първата част зелените имаха териториално предимство, но колежани умело се защитаваха и атакуваха по двата фланга. В 5-ата минута Стефан Спировски стреля от дистанция, но ударът му бе неточен. Резултатът бе открит в 39-ата минута когато Момо намери Аясс в наказателното поле и халфът на Берое откри – 0:1. В 44-ата минута след поредната атака по дясното крило Мирослав Караилиев намери Куртев пред дъгата. Капитанът хитро изведе Ибрамчик сам срещу Мекенджиев, но беше спънат от Момо в наказателното поле и съдията Владо Вълков отсъди дузпа. Георги Куртев изпълни в десния ъгъл на вратата и изравни резултата – 1:1.

След почивката Берое излезе напред в резултата в 57 мин. Аясс изведе в наказателното поле Момо, който удвои в долния ляв ъгъл – 1:2. На два пъти Рангел Игнатов беше извеждан на добри позиции, но не успя да намери целта, като вторият път изкочи сам срещу вратарят на зелените. В 78-ата минута многоходова атака Керкар от границата на наказателното поле се разписа за 1:3. В 84-ата минута Керкар центрира от ъглов удар и Иво Иванов с глава се разписа за 1:4.

Евроколеж (Пловдив) – Берое (Стара Загора) 1:4

голмайстори: 0:1 Самир Аясс 39, 1:1 Георги Куртев 45 (д), 1:2 Момо 57, 1:3 Салим Керкар 78, 1:4 Иво Иванов 84

Евроколеж: Апостол Стоянов, Николай Бончев, Христо Стамов, Георги Бъчваров, Ангел Делчев, Даниел Божков, Свилен Щерев, Илхан Ибрамчик, Мирослав Караилиев, Петър Челебиев, Георги Куртев/ Николай Николов, Владислав Калайджиев, Александър Георгиев, Рангел Игнатов, Радо Трендафилов, Сезгин Четин/

Берое (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев (46′ – 1. Михаил Михайлов), 91. Пламен Тенев, 14. Игнат Дишлиев (72′ – 6. Иво Иванов), 3. Владимир Зафиров (72′ – 10. Борислав Стойчев), 15. Георги Динков, 29. Ел Хаджи Диейе – Таси (71′ – 2. Жюлиен Бенков), 92. Стефан Спировски (62′ – 70. Георги Костадинов), 16. Самир Аясс, 88. Виктор Шишков (72′ – 21. Елиаш), 4. Момар Н’Диайе – Момо, 18. Ивелин Илиев (51′ – 17. Салим Керкар)