ВетераниМарицаФутбол

Ветераните на Марица започнаха с две победи и равенство турнира в Анталия

Ветераните на “Марица” стартираха своето участие в турнира Antalya Soccer cup 2015. “Жълто-сините” спечелиха първа победа, надигравайки “Алсанджак” с 1:0, като така те започнаха по-най добрия начин визитата си в Анталия.

Иван Пастърмаджиев вкара победното попадение с глава през първото полувреме. Маричани имаха превъзходство през цялата среща и логично победиха, като пропуснаха още няколко възможности.

Днес сутринта “Жълто-сините” завършиха 0:0 с ветераните на турския гранд “Истанбулспор”. Още в първата минута маричани удариха греда. На два пъти български футболисти излизаха сами срещу вратаря на турците, създадоха и още няколко положения, но не успяха да достигнат до гол. Турският тим успя да стигне до едно сто процентово положение, но го пропиля. Въпреки по-добрата си игра и повечето си чисти положения „жълто-сините“ не съумяха да грабнат победата и срещата завърши 0:0.

В следобедната среща „Марица“ разпиля „Сулуова“ с 6:0. Головете за пловдивчани отбелязаха Веселин Тосев – на два пъти, Иван Пастърмаджиев (втори гол в турнира), Шенол Шерифов, Емил Кръстанов и Николай Костов. Маричани водеха още до почивката с 3:0, а през второто полувреме направиха победата си още по-изразителна, като изпуснаха още половин дузина чисти положения.

След днешните срещи „Марица“ събра 7 точки и води в класирането в група „Е“. Утре предстоят нови срещи от турнира. Турнирът продължава до 12 април.