Локомотив ПловдивНационалиПловдивчаниФутбол

България U17 със загуба от Швеция! Юноша на Локомотив с близо час игра

Юношеският национален отбор до 17 години загуби с 1:3 от Швеция втория си мач от първата квалификационна група за Евро 2017.

Участие в двубоя взе и младата надежда на Локомотив Пловдив – Ияд Хамуд, който игра близо час, след което беше заменен от треньора на националите.

През първото полувреме, в което българите бяха по-актвният тим и имаха повече удари към вратата на съперника, трикольорите останаха с човек по-малко в 46-ата минута.

Тихомир Димитров, останал последен човек в защитата, извърши нарушение срещу Едвин Крона и съдията му показа червен картон. От фаула пък Хампюс Финдел откри резултата.

Няколко минути по-късно Крона покачи резултата. В 65-ата минута Кун Теменужков върна България в мача но Флинстон Мавана отбеляза трето попадение за шведите.

ШВЕЦИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:1

1:0 Финдел (46)
2:0 Крона (50)
2:1 Теменужков (65)
3:1 Мавана (69)

Швеция U17: Тoннандер, Крюгер, Першон, Столхеден, Вейсброд, Финдел (73-Кану), Танус, Вагич-капитан, Крона, Кулусевски, Саебьо (54-Мавана);

Треньор: Роланд Нилсон

България U17: Христо Лалев, Иво Димитров, Ангел Каракашев, Тихомир Димитров, Митко Митков (58-Мартин Михайлов), Валентин Иванов, Илия Груев-капитан, Стефан Гаврилов, Лъчезар Йорданов, Ияд Хамуд (58-Кристиян Димитров), Джошкун Михайлов (73-Преслав Боруков);

Треньор: Александър Георгиев

Главен съдия: Димитриос Масиас (Кипър); асистенти: Йоанис Лазару (Кипър), Рику Вихреавури (Финландия);

Жълти картони: Стахеден (Швеция); Ангел Каракашев, Преслав Боруков (България);

Червен картон: Тихомир Димитров (България)