Ботев ПловдивВ чужбинаНационалиПловдивчаниФутбол

България не успя да се справи срещу Канада, Тошко Неделев в основата на гола на “лъвовете”

Българският национален отбор по футбол направи 1:1 с Канада в контролна среща. Андрей Гълъбинов откри в 20-та минута, а в 27-та Тосайнт Рикетс от дузпа изравни. Цял мач за националите игра Веселин Минев, Тодор Неделев беше на терена до 60-та минута, а Йордан Христов до 74-та минута и тримата започнаха като титуляри.

В 20-та минута Тодор Неделев беше в основната на първото попадение на България. Неделев пусна пас в наказателното поле към Ивелин Попов, който с едно докосване изведе много добре Андрей Гълъбинов, който се справи с играчи на Канада и откри резултата с дебютния си гол за България във втория си двубой.

В 27-та минута Светослав Дяков високо вдигна крака си след изпълнение на корнер и удари Тосайнт Рикетс. Съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Атиба Хътчинсън и той изравни резултата.

В 32-та минута Канада като по чудо не вкара втори гол и не направи пълен обрат. Хътчисън намери чудесно Рикетс, който отправи удар сам срещу Стоянов, но българският страж спаси.

В 58-та минута Симеон Славчев открадна топката и намери Гълъбинов, който се засуети и не успя да отбележи.

До 60-та минута игра Тодор Неделев, който беше заменен от

В 74-та минута и Йордан Христов беше заменен като на негово място заигра крайният бранител на Литекс Страхил Попов.

Малко по-късно Бодуров засече с глава центриране от корнер, но вратарят на канадците Милан Борян отрази.

Това беше последна проверка на националите преди началото на европейските квалификации в началото на септември. България гостува в Баку на Азербайджан в първата среща от квалификациите.

България: Владислав Стоянов, Йордан Христов (Страхил Попов 74), Георги Терзиев (Илия Миланов 79), Николай Бодуров, Веселин Минев, Георги Миланов (Христо Златински 81), Светослав Дяков, Станислав Манолев (Симеон Славчев 46), Ивелин Попов, Тодор Неделев (Михаил Александров 60), Андрей Гълъбинов (Емил Гъргоров 60)