Ботев U17 удари ЦСКА

Ботев постигна изключително важна победа с 2:1 над ЦСКА в мач от Елитната юношеска група до 17 години. В герой за “жълто-черните” се превърна Йосиф Табаков, който реализира и двете попадения за пловдивчани.

Срещата, която се игра на изкуствения терен на базата в Коматево, започна изключително активно. Още в 3-ата минута пловдивчани откриха резултата, след като Йоан Пеев проби отлично по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Йосиф Табаков с глава прати топката в мрежата на “армейците”. В 7-ата минута Борис Тютюков бе на добра позиция, но ударът му бе слаб и не затрудни стража на гостите. Само 60 секунди по-късно столичани стигнаха до равенството, след грешка в “жълто-черната” отбрана и удар в гредата, топката се разходи около голлинията и според главния съдия Митко Андреев бе преминала голлинията – 1:1. Бурните страсти на терена продължиха и в ответната атака Йоан Пеев стреля в аут от отлична позиция.

В 11-ата минута възпитаниците на Иван Цветанов сътвориха нова красива атака, при която Радослав Апостолов центрира към Борис Тютюков, който с прекрасен удар от воле прати топката на сантиметри покрай дясната греда. Секунди по-късно Кристиан Димитров също бе на добра позиция, но се засуети и пропусна. След активното начало последваха равностойни минути без положения. В 21-ата минута гостите отправиха опасен удар по посока вратата на Стамен Бояджиев, но топката премина покрай гредата. Секунди преди края на първата част стражът на домакините показа добър рефлекс и спаси далечен удар към вратата си.

Втората част отстъпваше по качество на първата и головите положения пред двете врати бяха рядкост, а играта се водеше повече около централната линия. В 52-ата минута Йосиф Табаков получи топката зад защитата на “армейците”, напредна и с хубав удар прати топката за втори път в мрежата на “червените”, като хвърли в бурна радост около стотина зрители, които наблюдаваха срещата. 3 минути по-късно Исмет Рамадан също имаше отлична възможност, но след центриране на Димитър Хубинов прати топката с глава в аут. В 70-ата минута Исмет Рамадан центрира към Йосиф Табаков, който с глава стреля неточно. Секунди по-късно Табаков бе заменен и напусна под неспирните аплодисменти на феновете. В заключителните минути на срещата гостите от София изтърваха две прекрасни положения, като само отличните изяви на Стамен Бояджиев ги лишиха от изравнителен гол.

Снимка и източник: academy.botevplovdiv.bg