Ботев U17 трети след класика над Видима

Ботев победи с 3:0 Видима-Раковски в мач от 9-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. По този начин “канарчетата” се изкачиха на трето място във временното класиране.

“Жълто-черните” доминираха изцяло на терена, а гостите така и не успяха да създадат чисто голово положение. След началните минути, в които нямаше голова ситуация пред двете врати, в 15-ата минута ботевистите направиха опасна атака и удар на футболист в “жълто” бе избит от голлинията. 2 минути по-късно защитата на гостите не прецени една изсипана топка напред и тя попадна в Борис Тютюков, който се опита да прехвърли стража на севлиевци, но прати топката в аут.

Последваха нови атаки за “жълто-черните”, преди да се стигне до 27-ата минута, когато резултатът бе открит. Игралият отлично Виктор Пенчев напредна по левия фланг и центрира в малкото наказателно поле, където Йосиф Табаков се пребори за топката и я прати в мрежата за 1:0. 3 минути по-късно Пенчев направи нов добър рейд и стреля от дистанция, но вратарят на гостите спаси.

След почивката натискът на пловдивчани продължи. В 44-ата минута Йоан Пеев остана сам срещу вратаря на Видима и се пробва да го прехвърли, но неуспешно. В 50-ата минута Виктор Пенчев получи топката зад защитата, остана сам срещу стража на гостите и с елегантен удар прати топката покрай него за 2:0. В 57-ата минута резултатът стана класически. Йоан Пеев проби отляво и центрира, топката бе избита, но попадна в Йосиф Табаков, който с мощен удар от границата на наказателното поле разстреля вратаря на “белите”, вкарвайки втория си гол в двубоя. В 68-ата минута Виктор Пенчев подаде към Георги Георгиев, който стреля в аут. 4 минути преди края десният бек Михаил Митев направи добър пробив и стреля, но слабо и в ръцете на стража на гостите.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Михаил Митев, Атанас Ташолов, Атанас Куманов, Димитър Хубинов, Радослав Апостолов, Александър Грънчарски (65` Жак Пехливанов), Йоан Пеев (67` Кристиан Димитров), Виктор Пенчев (75` Ангел Семерджиев), Борис Тютюков, Йосиф Табаков (59` Георги Георгиев)

Източник: Тодор Благов/academy.botevplovdiv.bg