Ботев ПловдивДюшФутбол

Ботев U17 стартира с разгром над Чавдар Етрополе

Ботев стартира по отличен начин футболната пролет в Елитната юношеска група до 17 години. В мач от 23-ия кръг “канарчетата” разгромиха с 5:1 Чавдар (Етрополе), а в герой за пловдивчани се превърна Йосиф Табаков, който реализира три гола.

Срещата започна равностойно и без голови положения пред двете врати. На два пъти гостите пробваха удари от далечна дистанция, но опитите им бяха неточни. Тихото и спокойно начало не предвещаваше случилото се на терена след 20-ата минута. Момчетата на Иван Цветанов рязко вдигнаха оборотите и показаха изключителна ефективност в нападение. Само в рамките на 9 минути, между 20 и 29, “канарчетата” реализираха три гола.

Начало на голеадата даде Йосиф Табаков, който в 20-ата минута с плътен удар от над 22 метра разстреля стража на гостите – 1:0. Само 4 минути по-късно “жълто-черните” осъществиха добра комбинация, след която топката се озова в Йосиф Табаков, а той с удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0. В 29-ата минута Иван Кирев намери с отличен пас Исмет Рамадан, а нападателят с красив прехвърлящ удар оформи класическия аванс на пловдивчани.

В 32-ата минута Здравко Дерменов изведе Милко Георгиев на добра позиция и крилото стреля, но прати топката в аут. В 35-ата минута Исмет Рамадан се опита да намери Иван Кирев в малкото наказателно поле, но играчът в “жълто-черно” бе изпреварен в последния момент от защитник. В 38-ата минута Милко Георгиев центрира отляво, а Йосиф Табаков с глава вкара своето трето попопадение в мача – 4:0.

След почивката темпото рязко падна, а играта бе изключително накъсана. В 57-ата минута дебют с “жълто-черната” фланелка направи привлеченият от ЦСКА бек Тодор Шакин. Най-интересните положения през втората част се случиха в заключителните 15 минути. В 65-ата минута Йосиф Табаков навлезе в наказателното поле, но вместо да шутира реши да търси Милко Георгиев, а подаването бе пресечено.

В 72-ата минута Табаков бе намерен добре с пас зад защитата и се озова очи в очи със стража на гостите от Етрополе, но този път вратарят се намеси добре и изби. 2 минути по-късно Исмет Рамадан получи топката в наказателното поле и стреля, а коженото кълбо се удари във външната страна на мрежата. В 76-ата минута роденият през 1999-та година Здравко Жилов бе съборен в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Зад топката застана потърпевшият Жилов, който стреля, вратарят спаси, но топката отново попадна в халфа, който този път не пропусна – 5:0. Минута по-късно гостите стигнаха до почетно попадение, дошло след добър прехвърлящ удар от 18 метра.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Здравко Дерменов (57` Тодор Шакин), Атанас Ташолов (к), Александър Иванов, Атанас Пашалиев, Мартин Анастасов (76` Костадин Пандев), Иван Михайлов, Милко Георгиев (70` Здравко Жилов), Исмет Рамадан, Иван Кирев (51` Яшар Байрам), Йосиф Табаков