Ботев U17 победи с 3:1 мъжете на Борислав Първомай

Ботев U17 се наложи с 3:1 над представителния отбор на Борислав (Първомай) в контролна среща. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на “жълто-черните” в Коматево и се състоя от 2 полувремена по 45 минути.

Гостите от Първомай откриха резултата в 25-ата минута след грешка в защитата на “канарчетата”. До края на първата част момчетата на Иван Цветанов стигнаха до пълен обрат с голове на Борис Тютюков и Йосиф Табаков. Последното попадение в срещата падна в последната секунда, а негов автор бе защитникът Атанас Куманов.

Съставът на Ботев: Кръстьо Кръстев (46` Димитър Стамболийски), Михаил Митев, Петър Тодоров, Атанас Куманов, Димитър Хубинов, Радослав Апостолов (46` Александър Грънчарски), Жак Пехливанов, Йоан Пеев, Борис Тютюков, Георги Георгиев (65` Дани Марич), Йосиф Табаков (46` Ангел Семерджиев)

Непосредствено преди контролата между Ботев и Борислав на изкуствения терен набор 98 и набор 99 изиграха учебна игра, в която 98 се наложи с 3:0. Мачът бе съставен от 2 полувремена по 35 минути. Попаденията за отбора на Иван Кочев отбелязаха Лъчезар Захариев, Мартин Анастасов и Бончо Панев.

Утре набор 98 ще играе приятелска среща с немския Долна Саксония. Двубоят е от 15:00ч. на централния терен в Коматево.

Източник: academy.botevplovdiv.bg