Ботев 2000 загуби от Спартак 99 в контрола

Юношите на Ботев от набор 2000 загубиха с 0:2 от Спартак (Пловдив) набор 99 в контролна среща. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на “жълто-черните” в Коматево.

Възпитаниците на Александър Николов изтърваха една дузина положения пред противниковата врата. През първата част пропуски за “канарчетата” направиха Борис Емилов, Васил Стоянов и Жоро Павлов. Емилов бе изведен сам срещу стража на “спартаклии”, но стреля право в тялото му. Малко по-късно Васил Стоянов изпрати топката в аут, след хубав пробив на Борис Емилов, а Жоро Павлов също бе изведен на добра позиция, но се засуети и пропусна. Гостите успяха да открият резултата в 20-ата минута след грешка в “жълто-черната” отбрана.

След почивката натискът на ботевистите продължи. Желязко Калинов изтърва две отлични ситуации, а Васил Стоянов направи фамозен пропуск на празна врата. В 60-ата минута “спартаклии” направиха 2:0, след ново неразбирателство в отбраната на Ботев. Малко преди края Георги Павлов отправи хубав удар към вратата на “гладиаторите”, но стражът на гостите се намеси отлично и успя да запази мрежата си суха.

Стартовият състав на Ботев: Иван Гошев, Антонио Ангелов, Георги Маринков, Никола Попов, Радостин Коев, Иван Караиванов, Димитър Димитров, Окан Исмаил, Борис Емилов, Георги Павлов, Васил Стоянов

Следващата проверка на “канарчетата” е в четвъртък срещу Чирпан 99. Двубоят е от 16:00ч. и ще се играе в едноименния град.