СНИМКИ: Ботев с нулево равенство в контрола

Отборите на Ботев (Пловдив) и Заглембе (Любин) завършиха при резултат 0:0 в контролна среща играна на терен в Кипър. Срещу Ботев се изправи бившият играч на тима Елведин Джинич, който ще играе при поляците от новия сезон и национала Павел Виданов.

Мачът започна в нормално темпо, като силният вятър не позволяваше на двата отбора да направят смислени атаки.

20140202TF_012 (Copy)

Първата възможност за „канарчетата” се откри в 5-ата минута когато Мариян Огнянов стреля от фаул, но ударът му мина встрани от целта.

В 16-ата минута Алекс Куртеан получи топката около ъгъла на наказателното поле от ляво на вратата на Заглембе, след което финтира защитник и шутира опасно в близкия ъгъл, но вратарят реагира добре и изби в корнер.

В ответната атака на Заглембе Вожняк стреля в страни от вратата.

20140202TF_037 (Copy)

В 35-ата минута Хамза се пребори за топката в наказателното поле в близост до аут линията и я центрира около точката на дузпата, откъдето защитник успя да я избие, но тя попадна отново в краката на тунизиеца. При втория опит за центриране на новото попълнение на Ботев, топката срещна ръката на защитник, но съдията остави играта да продължи.

Първата част на двубоя завърши при резултат 0:0.

20140202TF_026 (Copy)

През второто полувреме Ботев беше по-активният тим на терена, като „жълто-черните” имаха възможности за гол, но в 76-ата минута Цветков пропусна с глава.
Минута по-късно Артур стреля от далечно разстояние.

В края на мача отново Цветков не успя да намери целта.