Ботев с лесна победа над Дунав при U19

Отборът на Ботев победи с 4:0 над Дунав (Русе) в мач от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата се игра на естествен терен №1 на базата на “канарчетата” в “Коматево”.

През първата полувреме “жълто-черните” водеха с два гола, като автор и на двете попадения бе роденият през 1999 година Здравко Жилов.

Милко Георгиев се отчете с няколко пропуска през втората част, а освен това удари и греда. В 53-ата минута Милен Златков асистира на Рангел Парасков, който с глава покачи на 3:0. Крайният резултат бе оформен от единстевния национал в “жълто-черния” тим Иван Кирев малко преди края.

Така “канарчетата” остават на трето място във временното класиране с актив от 18 точки. “Жълто-черните” обаче са с мач по-малко от ЦСКА-София и Славия, които са лидери с по 19 точки. Дунав е на 11-а позиция с 9 точки.

В следващия кръг, който е междинен, Ботев гостува на Монтана. Срещата е в сряда от 15:30ч. в северозападния град.