Ботев с класика срещу австрийци, две от две за Любо Пенев

Ботев записа втора поредна победа във втората си проверка на подготовката в Австрия. Пловдивчани се справиха категорично с 3:0 срещу Адмира Вакер, като срещата се игра на клубния стадион на Адмира.

В 5-та минута Торстеншик отправи шут, който беше спасен от Стаховяк.

В 18-та минута Байрами отправи удар, който не затрудни Стаховяк.

В 23-та минута Вандер стреля от фаул, но топката премина над вратата на Леймер.

В следващите минути Ботев се установи в половината на домакините, но не успя да създаде чисто положение.

В 38-та минута Томаш Шик отправи удар, който премина опасно покрай вратата на Ботев.

На почивката Любослав Пенев замени крилата си като пусна в игра Луис Педро и Александру Куртеан.

Ботев успя да открие в самото начало на второто полувреме в 48-та минута Педро намери чудесно Иван Цветков, който без проблем успя да вкара за 1:0.

Botev

След попадението домакините отправиха два удара, като единият беше спасен от Стаховяк, а другият премина в аут.

В 56-та минута последваха и 9 смени за Ботев, като по този начин всички играчи на тима бяха заменени.

В 68-та минута Александру Куртеан реализира за 2:0. Румънецът изненада вратаря на Адмира, след като реши да стреля от фаул, а не да центрира.

В 74-та минута Кнаус Мюлне отправи опасен удар отблизо, но Филип Димитров се намеси чудесно и спаси.

Малко по-късно последва и удар на Серкан Юсеин от далечно разстояние.

В 83-та минута Цветелин Чунчуков вкара третия си гол в контролите. Младокът завърши хубава многоходова атака на тима и оформи крайното 3:0.

Ботев – Адмира Вакер 3:0

Голмайстори: 1:0 Иван Цветков 48 мин. 2:0 Александру Куртеан 68 мин. 3:0 Цветелин Чунчуков 83 мин.

Botev livescore

Ботев: Адам Стаховяк (Филип Димитров 56), Йордан Христов (Филип Филипов 56), Серджан Лукин (Александру Бенга 56), Радослав Терзиев (Владимир Айтов 56), Веселин Минев (Лазар Марин 56), Абел Анисе (Георги Сърмов 56), Томаш Иршак (Божидар Васев 56), Мариян Огнянов (Серкан Юсеин 56), Ромарио Кортзорг (Александру Куртеан 46), Вандер Виейра (Луис Педро 46), Иван Цветков (Цветелин Чунчуков 56)

Admira_Wacker_Modling

Адмира Вакер: Леймер, Виндбихлер, Шьовендер, Виершит, Ебнер, Тюрауер, Ауер, Фикер, Весели, Байрами, Торстеншик

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>