СНИМКИ: Ботев счупи каръка при гостуванията – удари Литекс

Ботев победи Литекс с 2:1 като гост и записа първи триумф навън от близо 2 месеца насам. “Канарчетата” играха много добре и обърнаха двубоя в своя полза, след като губеха с 1:0, когато Джордан откри, малко по-късно обаче Томаш Иршак изравни, а в Алекс Колев донесе победата на “жълто-черните”.

В 13-та минута Страхил Попов изпълни фаул, който беше избит от Стаховяк. Последва и същата ситуация пред вратата на Литекс, но Винисиус спаси удара на Момчил Цветанов.

В 23-та минута Стаховяк излезе неразчетено и Асприля стреля, но Инез се намеси и изчисти.

20141108_173921 (Copy)

В 35-та минута Алекс Колев отправи удар с глава, който не намери очертанията на вратата.

В 39-та минута Литекс откри, след като Кристиян Малинов пусна извеждащ пас към Джордан, а Росен Колев направи неуспешен шпагат, Стаховяк тръгна да излиза и беше преодолян.

Ботев успя да изравни много бързо, Мариян Огнянов изведе чудесно Томаш Иршак, който чукна топката с глава и прехвърли Винисиус. Така завърши и първото полувреме 1:1.

20141108_181526_1 (Copy)

Ботев направи пълен обрат в 64-та минута топката стигна до Алекс Колев, който стреля и прониза Винисиус за 2:1 за “канарчетата”.

В 85-та минута Никола Колев стреля от дъгата на пеналта, а Адам Стаховяк по невероятен начин изби топката в корнер.

С тази победа Ботев събра 25 точки и е 5-ти, а Литекс е на 7-то място с 22 точки.