Ботев стартира ударно при Балтазар, “канарите” унижиха Гигант

Ботев (Пловдив) започна по възможно най-добрият начин проверките в подготовката си за пролетния дял от шампионата, след като разби Гигант (Съединение) с 8:0.

Това бе първи мач под ръководството на Бруно Балтазар, въпреки че срещата имаше приятелски характер. Двубоят пък бе разделен на две полувремена по 35 минути.

Мартин Секулич (13,29) и Евилс Ману (44,56) вкараха по два гола за “жълто-черните”, а по един добавиха Току (27), Траоре (33), Прокопиев (40) и Атанас Чернев (51).

“Канарчетата” откриха резултата в 13-ата минута чрез Мартин Секулич. Тогава грешка при изнасянето на гостите позволи на Абдулайе Траоре да намери Секулич, който технично реализира с премерен удар.

В 27-ата минута пловдивчани вече водеха с 2:0. Точен с хубав удар с левия крак бе Емануел Току.

Само 120 секунди по-късно Секулич направи резултата класически.

В 33-ата минута резултат набъбна на 4:0. Току бе изпуснат по левия фланг и намери Абдулай Траоре на празна врата, който нямаше как да сбърка.

Така завърши и първата част на двубоя.

Веднага след подновяването на играта ТикТок звездата Михаил Прокопиев реализира пето попадение с удар от въздуха.

Малко след това и Елвис Ману попадна в прегръдките на своите съотборници. Мохамед Брахими се пребори за топката и подаде леко към крилото, който хладнокръвно реализира.

В 51-ата минута Атанас Чернев вкара седми гол във вратата на гостите, след като се извиси над защитата и реализира с глава, не оставяйки шанс на Тодоров.

В 56-ата минута Ману оформи крайният резултат, след като Брахими нахлу в наказателното поле и след това намери Ману, който вкара за 8:0.

До края на мача повече попадения не паднаха и “канарите” стартираха ударно контролите си.

Снимка: Спортал

Ботев: 1. Аргилашки, 24. Ван Хертъм, 27. Чернев, 44. Пунчец, 3. Конате, 6. Мертенс, 17. Минков, 21. Ннади, 10. Току, 19. Траоре, 9. Секулич

Гигант: 1. Тодоров, 11. Марин, 4. Василев, 14. Скерлев, 24. Бакалски, 21. Здравков, 19. Казаков, 18. Мусай, 10. Жилов, 23. Щерев, 9. Мавродиев