Ботев се поизмъчи, но победи Нефтохимик

Ботев победи Нефтохимик с 1:0 като гост с гол на Феребори Доре в 33-та минута. Двубоят беше доста труден за Ботев, като и дъждът над Сливен също беше в основната на трудностите пред “канарчетата”.

През първото полувреме Ботев беше господар на терена, но не успя да създаде много чисти голови положения.

Първото сериозно положение дойде в 9-та минута, когато Веселин Минев отправи удар над вратата на Георгиев. В 16-та минута Бенга се размина с топката при центрира на Куртеан от фаул, а само две минути по-късно отново Бенга засече с глава центриране на Иршак, но румънецът отправи удар в аут.

В 28-та минута Бултрасите издигнаха транспарант “136г. по-късно няма да наденем фес.” И започнаха да пеят химна заедно с феновете на Нефтохимик по случай националния празник утре 3 март.

В 33-та минута Ботев най-накрая откри. Хамза пусна към Томаш Иршак, той продължи към Феребори Доре, който пое топката от границата на малкия пеналт, преодоля Станислав Жеков и вкара между краката на Костадин Георгиев за 1:0.

До края на полувремето Куртеан отправи удар от фаул, който не намери целта.

През втората част Ботев започна много активно в търсене на гол.

В рамките на само 3 минути пред тима се откриха чудесни възможности. Първо Веселин Минев отправи удар, който
беше спасен от Георгиев, последва греда на Хамза, а след това тунициецът изведе с пета на стрелкова позиция Мариян Огнянов, но Огнянов би над вратата.

В 57-та минута Нефтохимик стигна до първи удар по поска на вратата на Ботев. Любомир Божинов центрира от корнер, а Георги Петков отправи удар с глава, който не успя да намери очертанията на вратата на Стаховяк.

В 62-та минута Хамза отправи удар с глава в аут.

В 66-та минута Иван Цветков влезе на мястото на голмайстора Феребори Доре, който е един от петимата национали на Ботев, които ще играят контролни срещи в сряда.

В 85-та минута Диян Лефтеров отправи удар с глава, който не намери очертанията на вратата на Стаховяк.

В 90-та минута Станислав Жеков извърши изключително грубо нарушение, той влезе много остро в краката на Иван Цветков и го извади извън пистата. Жеков получи само жълт картон.

Така Ботев победи и събра 43 точки и се доближи на една точка зад Левски и градския съперник Локомотив, който играе утре срещу Черноморец.

Нефтохимик – Ботев 0:1

Голмайстор: 0:1 Феребори Доре 33 мин.

Жълт картон: Станислав Жеков (Нефтохимик) 90 мин.

Нефтохимик: Костадин Георгиев, Николай Костов, Диян Лефтеров, Михаел Орачев, Станислав Жеков, Юри Иванов, Ивелин Янев (Георги Петков 45), Коста Янев, Емануил Манев (Любомир Божинов 24), Галин Димов (Даниел Стоянов 77), Живко Петков

Резерви: Пламен Колев, Георги Петков, Любомир Божинов, Ефтим Димитров, Диян Милчев

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Александру Бенга, Серджан Лукин, Веселин Минев, Абел Анисе, Томаш Иршак, Александру Куртеан (Георги Сърмов 87), Мариян Огнянов, Феребори Доре (Иван Цветков 66), Хамза Юнес (Ромарио Кортзорг 90 + 3)

Резерви: Илия Николов, Сивард Спрокел, Филип Филипов, Луис Педро, Георги Сърмов, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков