СНИМКИ: Ботев започна контролите с победа, пловдивчани вкараха 4 на участник в Лига Европа

Ботев започна с хубава победа в първата си контрола от подготовката в Австрия. “Канарчетата” победиха с 4:2 втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен, който през миналия сезон игра финал за Купата на Австрия и ще дебютира този сезон в Лига Европа. Изненадващо австрийците поведоха с гол на Бернхард Фуцик още в 8-та минута, а Иван Цветков изравни в 19-та. През втората част пловдивчани вкараха три гола и направиха пълен обрат, младокът Цветелин Чунчуков с два бързи гола в 47-та и 58-та минути и автогол на Михаел Хубер. Яник Шибани оформи крайното 4:2.

Двубоят беше и неофициален дебют на Любослав Пенев за Ботев.

В 6-та минута Луис Педро центрира ниско по тревата, но нямаше кой да засече в пеналта на австрийците.

Само 2 минути по-късно Санкт Пьолтен откри резултата. След комбинация Бернхард Фуцик се оказа на опразнената врата и вкара за 1:0.

В 13-та минута Лукин се включи в атаката и отправи удар, който премина встрани от вратата на Реглер.

botev1

В 19-та минута Ромарио отправи удар, който беше избит от Реглер, но при добавката Иван Цветков не сгреши за 1:1.

В 39-та минута Ромарио отправи удар, но той премина високо над вратата.

В 47-та минута Цветелин Чунчуков направи пълен обрат 2:1 за Ботев. Анисе отправи топовен изстрел, който беше избит от Кристоф Реглер, но при добавката Чунчуков не сгреши за 2:1.

botev2

В 51-та минута се стигна до два последователни корнера изпълнени от Вандер, но играчите на Санкт Пьолтен се справиха и в двата случая.

В 58-та минута Ботев вкара трети гол. Хубав рейд на Вандер, бразилецът пусна към Куртеан, който центрира, а в пеналта Чунчуков засече с глава за 3:1.

botev

В 62-та минута Ботев окончателно предреши крайния изход на срещата, след като Вандер проби в навлезе в пеналта на австрийците и центрира ниско по тревата, където Михаел Хубер засече топката в собствената си врата за 4:1.

botev4

В 70-та минута хубав удар на Сърмов от разстояние беше избит с мъка от Реглер, а при добавката Чунчуков не успя да оформи своя хеттрик, след като не уцели вратата с удар с глава.

В 85-та минута Вандер намери чудесно Куртеан, но ударът на румънеца излезе в аут.

В 86-та минута Санкт Пьолтен вкара втори гол, Яник Шибани засече центриране по тревата за крайното 4:2.

Ботев – Санкт Пьолтен 4:2

Голмайстори: 0:1 Бернхард Фуцик 8 мин. 1:1 Иван Цветков 19 мин. 2:1 Цветелин Чунчуков 47 мин. 3:1 Цветелин Чунчуков 58 мин. 4:1 Михаел Хубер (автогол) 62 мин. 4:2 Яник Шибани 86 мин.

Botev livescore

Ботев: Адам Стаховяк (Росен Андонов 46 (Филип Димитров 74), Йордан Христов (Филип Филипов 46), Серджин Лукин (Александру Бенга 71), РадославТерзиев (Владимир Айтов 46), Веселин Минев (Лазар Марин 65), Томаш Иршак (Георги Сърмов 46), Мариян Огнянов (Божидар Васев 46), Серкан Юсеин (Абел Анисе 46), Луис Педро (Вандер Виейра 46), Ромарио Кортзорг (Александру Куртеан 46), Иван Цветков (Цветелин Чунчуков 46)

sankt emblema

Санкт Пьолтен: Реглер, Хайден, Хубер, Визио, Хартъл, Кершбаумер, Амбихъл, Бурак, Сеговия, Хофбауер,  Фуцик

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>