Ботев разби Царско село за четвърти пореден успех, “канарчетата” на 4 точки от топ 6

Ботев (Пловдив) записа класическа победа при гостуването си на Царско село надделявайки с 3:0, в двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Точни за „жълто-черните“ бяха Антонио Вутов (25,36) и Тодор Неделев (66-дузпа). След този мач „канарчетата“ остават на 9-та позиция с 22 точки, но вече са само на четири от 6-ия Славия. Царско село остава 12-ти с 15 точки.

Пловдивчани стартираха мача доста мудно и плахо, докато символичните домакини от Царско село стартираха доста агресивно. Още в 3-ата минута Карачанаков можеше да открие, но ударът му мина над напречната греда на Янко Георгиев. В 9-ата минута Антуи проби и стреля, но отново Георгиев отрази.

И точно когато домакините владееха инициативата в двубоя, при първата си по-сериозна атака Ботев откри резултата. Лазар Марин проби по лявото крило и центрира към Вутов, който засече за 1:0. Останаха обаче съмнения дали при центрирането на Марин, топката не излезе с целия си обем извън игрището. След гола Ботев заигра още по-добре и Вутов реализира втори гол в 36-ата минута. Играч на „царете“ опита пас към своя съотборник Кавдански, но топката се спря в една от локвите на терена, след което последва извеждащ пас към Вутов, който напредна и с удар под гредата не остави шансове на Пласид.

През втората част Ботев стартира много по-добре и още в първата си атака в 46-ата минута можеше да направи резултата класически, но удар на Балтанов бе избит от голлинията. В 66-ата минута Кавдански извърши нарушение срещу Вутов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Неделев и реализира за 3:0.

До края на мача повече попадения нямаше и Ботев записа четвърти пореден успех.

Още в 3-ата минута Царско село можеше да открие резултата. Антон Карачанаков получи страхотен пас в наказателното поле, след което овладя и стреля необеспокояван, но над напречната греда на Янко Георгиев.

“Царете” започват доста по-активно двубоя, като имат преимущество в началните минути.

В 6-ата минута Неделев стреля, но много слабо и Пласид спаси.

В 9-ата минута Родни Антуи напредна по много добър начин в наказателното поле, справи се с Кристиан Димитров и стреля, но Янко Георгиев бе на място и отрази изстрела.

След първите 20-ина минути може да се каже, че Царско село е по-добрият отбор до момента, като “канарчетата” трудно успяват да създадат някаква атака.

В 21-ата минута Карачанаков стреля от фаул, но отново над вратата.

ГОООЛ! Антонио Вутов открива резултата с първата по-сериозна атака на Ботев!
Ботев откри в 25-ата минута. Лазар Марин осъществи отличен пробив отляво и върна към Вутов, който вкара за 1:0. Попадението обаче бе доста спорно, тъй като останаха сериозни съмнения, че при подаването на Марин топката е напуснала терена с целия си обем.

Определено “канарчетата” стоят доста по-добре в последните минути, като Царско село трудно успява да направи нещо интересно в предни позиции.

ГОООЛ! Вутов вкарва втория си гол в срещата и “канарчетата” вече водят с 2:0!
В 36-ата минута Ботев вкара втори гол. Футболист на домакините опита да върне към централния защитник Кавдански, но топката се спря в една от локвите на терена. Последва моментален извеждащ пас към Вутов, който се откъсна сам срещу вратаря и реализира с шут под гредата за 2:0.

В 40-ата минута Карачанаков се оказа в наказателното поле, но се засуети и топката му бе избита.

В 41-ата минута Бахамбула стреля, но в страни от вратата.

В 45-ата минута Неделев стреля много добре, но топката премина инфарктно близо над напречната греда.

Още в 46-ата минута Ботев можеше да направи резултата класически, след като Неделев изведе Вутов сам срещу вратаря, който пък пусна към Балтанов, като последния стреля на опразнената врата, но много леко и играч на Царско село успя да се върне и да избие от голлинията.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, без интересни положения пред двете врати.

Дузпа за Ботев в 65-ата минута след нарушение на Кавдански срещу Вутов.

ГОООЛ! Ботев вече води с 3:0 след гол на Неделев от дузпа!
Ботев вече води с 3:0 в 66-ата минута. Тодор Неделев застана зад топката и реализира 11-метровия наказателен удар.

В 68-ата минута Родни Антуи стреля, но Георгиев спаси.

В 84-ата минута Бахамбула стреля, но отново Георгиев спаси.