Отборът на Ботев (Пловдив) входира официална жалба срещу съдийството на мача с ЦСКА-София. “Канарчетата” допуснаха поражение в срещата от 11-ия кръг на Първа лига, а двубоят бе белязан от редица спорни съдийски решения в ущърб на пловдивчани.
В официалното си писмо до съдийската комисия “канарчетата” обръщат внимание на девет ситуации, в които “жълто-черните” са ощетени. Акцентът пада върху отменения гол на Маркиньос, който въпреки множеството повторения и системата VAR, така и не стана ясно защо не бе зачетен.
От пловдивския Клуб се надяват на адекватни наказания за провинилите се съдии, като “канарчетата” обръщат внимание както на отсъжданията на Георги Давидов, така и на цялата съдийска бригада.
“Жълто-черните” приложиха и видеоклип, в който са събрани спорните положения в мача.
https://www.tribunaplovdiv.bg/1000-efbet-200-2/
Не изпускай нито една новина за твоя любим отбор! Научавай новините пръв с TribunaPlovdiv.bg. Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще виждаш новините ни веднага след публикуването им:
