Ботев ПловдивДюшСпартакФутбол

Ботев победи убедително съгражданите си от Спартак при U17

Убедителна победа с 5:0 постигна тимът на Ботев при гостуването си на Спартак (Пловдив) в Елитната юношеска група до 17 години.

Срещата се игра на стадион “Беркут” в Брестник и бе изгледана от около 80 зрители.

В 4-ата минута Димитър Пройчев стреля неточно от границата на наказателното поле, а 3 минути по-късно удар на Димитър Тонев от 10 метра бе спасен от вратаря.

Само за една минута “канарчетата” стигнаха до два бързи гола. В 9-ата минута Слави Шопов центрира отляво към наказателното поле, където Благой Костандовски засече, вратарят изби, но топката отново попадна в крилото и той с удар от близка дистанция не пропусна.

Веднага след изпълнението на центъра ботевистите отнеха и организираха атака отдясно, при която Иван Василев пусна успореден на голлинията пас към Димитър Тонев и точно преди нападателят да засече защитник прати кълбото в собствената си врата.

В 13-ата минута Димитър Тонев стреля атрактивно от воле, но кълбото мина над вратата.

В 19-ата минута Спартак погледна за първи път по-сериозно към вратата на Ботев и изпълниха директно свободен удар, но той бе спасен без проблеми от Рангел Рангелов.

В 24-ата минута “гладиаторите” бяха близо до намаляване на резултата, след като защитата на “канарчетата” сбърка грубо при изнасянето на топката и играч в “синьо” остана очи в очи с Рангелов, но последвалият удар бе слаб и топката бе уловена от стража.

В първите минути след почивката в играта на двата отбора преобладаваше брак и действията се водиха предимно около центъра на терена. В 55-ата минута Томас Тотков изведе Иван Василев на добра стрелкова позиция и нападателят шутира, но диагоналният му удар не намери целта.

В 61-ата минута преднината на “канарчетата” стана класическа, след като роденият през 2002 година Станислав Шопов се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. В 66-ата минута Шопов вкара и втори гол, засичайки подаване на Габриел Земярски отляво.

В 74-ата минута Габриел Земярски центрира към Благовест Данчев, който стреля от движение, но право в тялото на вратаря, който спаси. В последната минута капитанът на “канарчетата” Габриел Земярски също записа името си сред голмайсторите, след точно изпълнен свободен удар от 22 метра.