Ботев победи Славия в Коматево, Славчо Шоколаров дебютира за “канарчетата”

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Славия с 2:0 в контролна среща, която се игра на базата на “канарчетата” в Коматево. Това бе първа контрола за двата отбора след прекъсването на футбола в България заради пандемията от коронавирус. Дебют за домакините направи новото попълнение на отбора Славчо Шоколаров.

Двубоят започна със страхотно положение за гол пред “канарчетата”. Антонио Вутов без изведен сам срещу Стегриакис, но нападателят стреля право във вратаря на Славия.

До края на полувремето Ботев владееше инициативата и това даде резултат в 43-ата минута. След центриране от ъглов удар Радослав Терзиев се оказа непокрит в наказателното поле и реализира с глава за 1:0.
През втората част “жълто-черните” реализираха втори гол чрез Тодор Неделев в 63-ата минута.

Още в във 2-ата минута Петър Патев пробва изстрел, но в страни от вратата.

В 4-ата минута “канарчетата” изпуснаха златен шанс да вкарат първото попадение в мача. Антонио Вутов получи сам срещу вратаря, но стреля право в него.

В 15-ата минута след центриране от ъглов удар Иван Бандаловски се извиси и стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на Стегриакис.

В 19-ата минута Александър Тонев проби по дясния фланг, след което центрира, топката попадна в Димитър Тонев, който нанесе директен изстрел от въздуха, но ударът бе блокира.

В 20-ата минута страхотна комбинация между футболистите на Ботев позволи на Александър Тонев да стреля от удобно позиция, но за негово съжаление топката премина покрай вратата.

В 21-ата минута Славия изпусна страхотно положение да открие резултата. Галин Иванов получи много добър пас и от няколко метра стреля, но Янко Георгиев с блестяща намеса предотврати сигурен гол.

В 26-ата минута Александър Тонев пусна страхотен пас към Антонио Вутов, който отправи изстрел от около 2-3 метра, но право във вратаря.

В 29-ата минута Филип Филипов пробва късмета си, но отново в страни от целта.

В 32-ата минута Георги Йомов стреля покрай вратата на Янко Георгиев.

ГООЛ! Ботев повежда на Славия в 43-ата минута след хубав гол с глава на Радослав Терзиев.
След центриране от ъглов удар Терзиев бе оставен непокрит в наказателното поле и с много точен удар с глава не остави шанс на Стегриакис.

Преди началото на полувремето двата отбора извършиха куп промени.

Втората част стартира с удар на Джонатан Перейра, който обаче не бе точен. В 51-ата минута Андерсон Барбоса изведе Вутов, който пък напредна и видя Сашо Тонев. №7 на Ботев стреля право във вратаря на Славия.

ГОООЛ! Ботев повежда с 2:0 в 63-ата минута след гол на Тодор Неделев.
След контраатака Сашо Тонев намери Неделев, който без да се бави прониза Стергиакис.

След втория гол във вратата на Славия играта се водеше предимно в центъра на терена.

До края на мача нямаше повече интересни положения и Ботев се поздрави с първи успех след подновяването на футбола в България.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Димитър Тонев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов

Старши треньор: Ферарио Спасов

Славия: Антонис Стегриакис, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Йомов, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Галин Иванов, Радослав Кирилов, Калоян Кръстев

Старши треньор: Златомир Загорчич