Ботев (Пд) с престижна победа над ЦСКА

Отборът на Ботев (Пд) се наложи с 4:2 над дублиращия тим на ЦСКА – София в четвърта контролна среща от лагера си в Трявна.

Два гола за “жълто-черните” реализира новото попълнение на тима Иван Стоянов, едно добави Наско Милев, а другото дойде след автогол на играч на ЦСКА – София.

Николай Костов заложи в стартов състав, съставен изцяло от млади футболисти, които доминираха в началото на двубоя и успяха да вземат ранен аванс.

Още в 9-ата минута Наско Милев бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят стреля мощно с левия крак, изпращайки неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Само две минути по-късно ЦСКА изравни след кинжален удар на Павел Головодов в горния десен ъгъл, а в 25-та минута Милчо Ангелов направи пълен обрат и изведе армейците напред.

“Жълто-черните” възстановиха равенството в 53-ата минута, когато след центриране на Кутев защитник на ЦСКА си отбеляза автогол.

В 77-та минута Иван Стоянов изведе Ботев напред, след като реализира с глава след центриране на Цветомир Панов.

7 минути по-късно Стоянов отбеляза втория си гол в мач, след като се възползва от дълъг извеждащ пас на Лъчезар Балтанов и сам срещу вратаря на “армейците” фиксира крайното 4:2.

Видеорепортаж от победата на Ботев (Пд) над ЦСКА II

Ботев (Пд)Мартин Димитров (46′ Павел Петков), Рангел Игнатов (46′ Милко Георгиев, 60′ Жоао Паоло), Кристиан Димитров (60′ Радослав Терзиев), Георги Купенов, Милен Кикарин (60′ Крум Стоянов), Меледже (60′ Серкан Юсеин), Радослав Апостолов (60′ Лъчезар Балтанов), Асен Чандъров (60′ Фелипе Бризола), Исмет Рамадан (60′ Цветомир Панов), Даниел Кутев (60′ Тодор Неделев), Наско Милев (60′ Иван Стоянов)

ЦСКА – София /втори отбор/: Петър Петров, Васил Попов, Мартин Симеонов,Галин Минков, Реан Даскалов, Емил Петров, Георги Търтов, Николай Яшков, Милчо Ангелов, Румен Руменов, Павел Головодов

1. От тази по-престижна победа не сме имали……Изумен съм от “професионализма” на Костов, Белия и Кочев, които се скъсаха да налагат Кристиан и Милко. Крис – не знае къде е, а Милко – конник без глава….