Ботев (Пд) напомпа още своите мускули срещу Оборище, “канарчетата” с нова разгромна победа

Отборът на Ботев (Пд) постигна втора убедителна победа по време на своята подготовка преди началото на новия сезон в родния футбол.

След като преди седмица постигна убедителна победа с 4:1 над третодивизионния тим на “Евроколеж” Пловдив, сега момчетата на Николйа Костов покачиха свяота голова успеваемост и реализираха цели пет гола при победа с 5:0 срещу втородивизионния Оборище.

Попаденията за “жълто-черните” реализираха Даниел Кутев, Жоало Паоло и Иван Стоянов през първата част, а след почивката Наско Милев и автогол на Оборище фиксираха крайния резултат.

Участие в срещата взеха всички футболисти, които се подготвят в Трявна с изключение на бразилския централен защитник Рафаел Де Соуса, който е с травма в ахилеса и младия вратар Стамен Бояджиев.

През първото полувреме Ботев имаше пълно надмощие, което се подплати с 3 безответни гола. Резултатът откри секунди след първия съдийски сигнал Даниел Кутев, след като се възползва от асистенция на Иван Стоянов. Голмайстора на Ботев от първата контрола пресече пас в защитата на противник, преодоля вратаря и върна към Кутев, който с левия крак изпрати топката в мрежата за 1:0.

Точно половин час след началото на срещата Жоало Паоло реализира първото си попадение с “жълто-черния” екип. Бразилецът се разписа с премерен удар от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл за 2:0. Преднината на канарчетата стана класическа 5 минути преди края на полувремето, след отлична атака и точен завършващ удар на Иван Стоянов.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и Ботев продължи да диктува събитията на терена. В 69-тa Ботев реализира 4-то попадение, което бе дело на защитника на Оборище Петър Альошев. Бранителят засече в собствената си врата остро центриране от фланга на Цветомир Панов.

Крайното 5:0 оформи Наско Милев в 80-та минута. Младият нападател се разписа с удар от 10 метра в долния десен ъгъл след разбъркване в наказателното поле на Оборище.