Ботев (Пд) зацикли сериозно в контролите – втора загуба за отбора, който ще атакува Лига Европа

Отборът на Ботев (Пд) записа втора поредна загуба в контролите срещи от летния подготвителен лагер преди мачовете в Европа.

Днес “канарчетата” загубиха с 1:3 от кипърския АЕЛ (Лимасол) на столичния комплекс “Царско село”.

Играчите на Николай Киров допуснаха два гола в последните десет минути, които се оказаха решаващи. Преди това Аврам бе дал аванс на гостите с хубаво попадение в 9-ата минута, но Крум Стоянов с още по-майсторско изпълнение изравни в 61-ата минута. Последните минути Микел Аруабарена (80) и Исмаил Саси (86) вкараха за АЕЛ, който спечели с 3:1.

Пловдивчани загубиха и първата си проверка преди няколко дни от македонския Пелистер с 0:1.

Куриозна ситуация прекъсна срещата в 29-ата минута. Тогава на терена се появи бик, който пресече целия терен, преди да бъде изведен. След него пък куче също влезе на игрището, което също бе изведено, а след това срещата бе подновена.

Тодор Неделев пробва удар отдалеч, а в 42-ата минута “канарчетата” пропуснаха най-добрата си възможност за първата част. Неделев подаде дълъг пас към връхлитащия Минев, който свали топката на Крум Стоянов, но стражът на кипърците бе по-бърз и предотврати опасността.

На почивката Лазар Марин застана отляво на защитата, а Данчо Минев мина отдясно. В 57-ата минута Меледже изведе отлично Стоянов, който пропусна сам срещу вратаря. При следващата атака все пак Стоянов възстанови равенството. Минев го изведе зад защита, а той спря топката, след което се обърна и от малък ъгъл прехвърли противниковия вратар. Топката се удари в гредата и спря в мрежата за 1:1.

На 29-ти юни от 17:00ч. Ботев (Пд) гостува на албанския Партизани (Тирана) в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

УЕФА обяви точните часове на мачовете в Европа: Ботев (Пд) излиза в късния следобед срещу Партизани