Ботев отстрани Спартак за купата при набор 99

След драма с дузпи Ботев елиминира Спартак за Купата на БФС при набор 99. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, а в рулетката на дузпите “жълто-черните” показаха по-здрави нерви и продължават напред.

В 6-ата минута Божидар Софков навлезе остро по лявото крило и центрира, но никой не успя да засече топката. В 10-ата минута Пламен Упинов напредна по левия фланг и шутира, а вратарят на гостите се намеси отлично и спаси. В 17-ата минута гостите откриха, след като направиха продължителна атака, завършила с красив удар от 20 метра – 0:1. В 22-ата минута, след центриране от ъглов удар, Димитър Калчев засече с глава, но в аут. В 28-ата минута гредата спаси гостите, след като Божидар Софков шутира от 15 метра, но коженото кълбо се отклони от напречния стълб. 2 минути преди края на първата част Здравко Жилов центрира от ъглов удар, а играч в “синьо” прати топката в собствената си врата – 1:1.

След почивката играта бе равностойна, а головите положения пред двете врати бяха изключителна рядкост. В 45-ата минута Тони Класанов центрира, вратарят на гостите не се намеси добре и за момент изпусна топката ,но след това я улови точно пред голлинията. В 55-ата минута “жълто-черните” изтърваха най-чистото положение в срещата. Пламен Упинов получи топката зад гърба на “синята” защита, напредна и остана сам срещу вратаря, след което преодоля стража и на празна врата прати топката в страничната греда. В 64-ата минута Васил Василев засече топката с глава след ъглов удар, но право в стража. В заключителните секунди на срещата Пламен Упинов центрира към Мартин Татаров, който стреля с глава от чиста позиция, но неточно.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които нервите на “жълто-черните” се оказаха по-здрави. От бялата точка за “канарчетата” се разписаха последователно Мартин Татаров, Георги Павлов, Димитър Калчев, Тони Класанов и Васил Василев. Гостите сбъркаха при изпълнението на 3-ата дузпа, която бе отразена от Симеон Симеонов.