Ботев ПловдивФутбол

Ботев остана трети, след инфарктна победа на Литекс в края

Литекс успя да изпревари Ботев и се завърна на второто място, след като победи много трудно Черно море с 2:1.

Кирил Котев откри за Черно море в 22-та, но Джордан успя да изравни в 53-та минута, а бившият играч на Черно море Мирослав Манолов донесе победата на домакините в 84-та минута.

С тази победа Литекс събра 25 и се изравни с лидера Лудогорец, който утре гостува на Пирин Гоце Делчев. Ботев се върна на третото място с 24 точки.

При равенство днес на Литекс Ботев щеше да остане втори, но “оранжевите” успяха да измъкнат победата и се върнаха на второто място.