Ботев не остави шансове на Марица при набор 98

Ботев победи с 4:0 Марица в мач от поредния кръг в първенството при Юноши младша възраст 1997/98. Двубоят се игра на ст. “Марица” и бе изгледан от около 30 зрители.

Срещата започна отлично за “канарчетата” и в 7-ата минута Никола Принджев откри резултата, след като бе изведен сам срещу стража на “кършакалии”. Малко по-късно Принджев направи фамозен пропуск, след като от 5-6 метра прати топката високо над вратата. “Жълто-черните” контролираха случващото се на терена, но в 26-ата минута вратарят на “канарите” Димитър Стамболийски подари топката на футболист в “синьо”, който стреля към опразнената врата и само самоотвержената реакция на Димитър Минчев, който се хвърли и с тяло спря топката, предотврати сигурен гол във вратата на Ботев. Малко по-късно домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 20 метра, но мощният удар на футболист на Марица се удари в “жълто-черната” стена.

В началото на втората част домакините започнаха по-активно и пропуснаха ново отлично положение, след като футболист в “синьо” стреля два пъти към вратата на “канарчетата”, но Димитър Стамболийски отрази и двата удара. В 50-ата минута Никола Принджев вкара изключително красив гол, след като получи топката в наказателното поле на маричани и с топовен шут я прати в горния далечен ъгъл на вратата на домакините. След това попадение възпитаниците на Иван Кочев успокоиха играта и до края на срещата отбелязаха още две безответни попадения, дело на Атанас Пашалиев и Костадин Бекяров.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски (70` Ангел Хайдаров), Петър Тодоров (70` Георги Натанаилов), Александър Иванов, Димитър Минчев, Атанас Пашалиев, Георги Саватинов (55` Илко Заиров), Петър Чалъков, Бончо Панев (58` Божидар Чорбанов), Мартин Анастасов (70` Костадин Бекяров), Лъчезар Захариев, Никола Принджев

Снимка и източник: academy.botevplovdiv.bg