Ботев набор 99 с категорична победа срещу Векта

Ботев стартира втория полусезон при набор 99 с убедителна победа с 3:1 над Векта. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на “канарчетата” в Коматево.

Възпитаниците на Румен Байрев стартираха отлично срещата и откриха резултата още в 8-ата минута, когато Божидар Софков излезе сам срещу стража на “черно-белите” и с елегантен удар вдигна на крака около стотината зрители, които бяха застанали около терена. Последваха равностойни минути, преди да се стигне до 25-ата минута, когато отново Софков попадна в прегръдките на съотборниците си. Халфът на “канарчетата” получи топката на границата на наказателното поле, преодоля съперник и с красив удар прати неспасяемо топката в сглобката на вратата на Векта.

След почивката битката на терена продължи, като и двата отбора създадоха много положения. В 55-ата минута Сонер Полат премина през защитник и центрира към Мартин Татаров, който с глава прати топката на сантиметри от гредата. Малко по-късно гостите получиха дузпа, в следствие на която Валентин Стоичков получи втори жълт и респективно червен картон. Тилев изпълни дузпата и въпреки, че Симеон Симеонов уцели ъгъла на изпълнение, топката се озова в мрежата. “Канарчетата” не предоставиха инициативата на своя съперник и тръгнаха да търсят трето попадение, което падна в 60-ата минута. Сонер Полат получи топката, излъга защитник и направи двойно подаване със Здравко Жилов, след което с хладнокръвен удар направи 3:1. До края на срещата “жълто-черните” изпуснаха още няколко ситуации, с които можеха да направят успеха си по-убедителен.