Ботев изпусна руснаци във втората си контрола в Кипър

Ботев пропусна да победи руския УФА във втората си контрола в Кипър. Пловдивчани допуснаха гол в добавеното време за крайното 2:2. Цветков откри за Ботев, а Безденежник изравни, Ромарио даде отново преднина на Ботев преди в 92-та минута руснаците да изравнят.

В 6-та минута Ботев уцели гредата, след като центриране на Артур срещна папречната греда. В 11-та минута Вандер центрира от корнер, а Серджан Лукин стреля с глава, но топката отиде в аут.

В 23-та минута изстрел на Данчо Христов премина в аут.

В 27-та минута Ботев логично откри резултата, след хубава многоходова атака Мариян Огнянов подаде към Иван Цветков, който с диагонален удар откри резултата.

Малко по-късно Куртеан стреля, но покрай вратата.  В 35-та минута удар на Артур беше париран от вратаря на руснаците.

6-ма играчи влезнаха през втората част за Ботев Росен Андонов, Филип Филипов, Веселин Минев, Абел Анисе, Ромарио Кортзорг и Луис Педро.

В 54-та минута Сърмов отправи удар от фаул, но вратарят на руснаците изби. Малко по-късно последва тройна смяна за Ботев Димитър Везалов, Александро Бенга и Феребор Доре влезнаха в игра.

В 66-та минута грешка на вратаря Росен Андонов позволи на руснаците да изравнят. Андонов подаде топката на Игор Безденежник, който вкара за 1:1.

Малко по-късно Педро направи добър пробив пусна към Доре, но той не успя да засече топката.В 69-та минута Осипов отправи удар от фаул, който премина в аут.

В 74-та минута след изпълнение на свободен удар, кълбото попадна при Ромарио, който с удар от около 20-на метра вкара за 2:1.

Педро отправи удар, но топката премина в аут, секунди по-късно.  В 78-та минута Серкан Юсен влезе на мястото на Георги Сърмов.

В добавеното време руснаците успяха да изравнят и срещата завърши 2:2.

Утре Ботев се прибира в Пловдив, а на 30-ти заминава за втория си подготвителен лагер отново в Кипър.

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Серджан Лукин, Артур Енрике, Томаш Иршак, Георги Сърмов, Вандер Виейра, Алекандро Куртеан, Мариян Огнянов, Иван Цветков (Росен Андонов, Димитър Везалов, Александро Бенга, Филип Филипов, Веселин Минев, Абел Анисе, Луис Педро, Феребори Доре, Ромарио Кортзорг)