Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев започна юбилейния 60-ти сезон в елита с победа, съдията отново главно действащо лице

Ботев победи Локомотив София с 1:0 в среща от 1-ия кръг в “А” група. Единственото попадение реализира Хамза в 12-та минута от дузпа, като скандално беше решението на рефера Никола Попов, който не даде червен картон на Митрев, защото вратарят беше сам в защита.

Първото полувреме беше доста слабо и за двата отбора като чистите голови положения липсваха.

В 8-та минута Чунчуков беше изведен добр, но играч на Локомотив успя да блокира удара му.

В 12-та минута Ботев получи правото да изпълни дузпа. Божидар Митрев спъна Цветелин Чунчуков, но скандално реферът Никола Попов не показа директен червен картон на стража, който беше и последен в отбрана, като дори не му вдигна и жълт картон. Зад топката застана Хамза, който нямаше проблеми да реализира за 1:0.

Botev - Loko Sf3

Последваха няколко неточни удари на играчите на Локомотив Ливраменто, Румен Трифонов и Владислав Романов нямаха точен мерни и изстрелите им преминаха много над вратата на Иванов.

В края на полувремето удар на Чунчуков рикошира в Бранеков, но Попов отново не отсъди правилно и даде аут.

botev-loko sf (19)

В 55-та минута Ботев можеше да предреши крайния изход Хамза центрира към Чунчуков, който засече, но топката премина над вратата.

botev-loko sf (22)

Последва неточен изстрел на Петър Димитров, а малко по-късно Камен Хаджиев можеше да си вкара автогол, но все пак топката излезе в корнер за Ботев.

В 71-та минута Романов отправи първи точен удар за Локомотив в очертанията на вратата на Ботев, Михаил Иванов нямаше проблеми да улови.

Малко по-късно Чунчуков беше изведен много добре сам срещу Митрев, който обаче скъси удара и успя да улови. Последва и точен удар на Васев, който Митрев хвана.

Така Ботев започна с победа новия сезон в елита, който е и юбилеен 60-ти за тима.