Ботев ПловдивДюшФутбол

Ботев загуби от ЦСКА като гост при U17

Ботев загуби с 1:3 от ЦСКА в мач от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекс “Царско село” в София.

“Канарчетата” пристигнаха в София с изключително осакатен състав. Извън групата останаха контузените Атанас Гичев, Здравко Дерменов и Иван Михайлов. Капитанът Петър Чалъков пътува с отбора за столицата, но на загрявката получи нови болежки и здравето му не бе рискувано. Неприятностите за Иван Цветанов се увеличиха и по време на мача, тъй като в 46-ата минута контузия получи Яшар Байрам, като крилото напусна терена принудително.

“Жълто-черните” допуснаха множество грешки в защита, от които “армейците” се възползваха по най-добрия начин. В 20-ата минута Атанас Ташолов сбърка при изнасянето на топката и тя попадна в Айкут Рамадан, който с плътен удар откри резултата. Малко по-късно Атанас Пашалиев допусна идентична грешка, в следствие на която Тодор Кръстев вкара за 2:0.

След почивката “канарчетата” успяха да намалят резултата. В 51-ата минута Исмет Рамадан навлезе в наказателното поле на “червените”, преодоля защитник и бе фаулиран, за което главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Милко Георгиев, който с хладнокръвно изпълнение намали на 1:2. Само 3 минути по-късно обаче Марио Йорданов се разписа за 3:1, след като получи добър пас зад защитата на “жълто-черните”.

В следващия кръг Ботев е домакин на Видима. Двубоят е на 20-ти септември от 17:00ч. на базата в “Коматево”.

Съставът на Ботев срещу ЦСКА: Димитър Стамболийски, Александър Иванов, Атанас Ташолов, Петър Тодоров, Атанас Пашалиев, Милко Георгиев, Иван Кирев, Мартин Анастасов, Яшар Байрам (46` Димитър Минчев), Исмет Рамадан (70` Костадин Бекяров), Йосиф Табаков