Ботев ПловдивФутбол

Ботев загуби в последното си гостуване за този сезон

Отборът на Ботев Пловдив загуби последното си гостуване за този шампионат от “А” група. В мач от предпоследния кръг, “канарчетата” допуснаха загуба от Берое, като срещата се игра в Стара Загора.

Първото полувреме на двубоя бе сравнително скучно. Двата отбора редуваха атаките пред двете врати, но така и не бе създадено положение, което да застрашава сериозно някои от двамата вратари.

Така първата част завърши при равенство 0:0.

Второто полувреме обаче бе далеч по-вихърно от първото.

Веднага след началото на втората част Ботев успя да поведе в резултата. След грешка в защитата на домакините, Цветелин Чунчуков се добра до топката и я пусна към Лазар Марин, който реализира за 0:1 в 53-ата минута.

Берое обаче на чака дълго и отговори две минути след гола на “канарчетата”. Жуниор Мапуко получи дълъг пас и с добро овладяване отбеляза за 1:1.

Пет след това, “зелените” отново излязоха напред в резултата, а точен за втори път бе Мапуко. Веселин Пенев финтира добре и подаде към Мапуко, който вкара последното попадение в срещата.

В 85-ата минута, Ботев направи добра атака, Васев подаде към Чунчуков, който падна в наказателното поле, но не бе отсъдена дузпа. Две след това, Иван Цветков овладя кълбото магически и стреля, но Пиргов улови.

Така до края на срещата не се стигна до нови попадения и Берое победи с 2:1.