БотевФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев загря за дербито с разгром над Локо Мездра за Купата

Ботев започна с категорична победа с 4:0 участието си в турнира за Купата на България срещу Локомотив Мездра в двубой от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Иван Цветков, Мариян Огнянов, Алекс Колев и Серкан Юсеин вкараха за гостите. Така Ботев продължава напред в турнира към 1/8 финалите. Около 30-на бултраси подкрепиха отбора.

Ботев наложи натиск в първите минути и в 5-та Пламен Николов засече топката с глава след центриране от корнер на Мариян Огнянов, но Сайков успя да улови.

В 9-та минута Галешич отправи удар от разстояние, който обаче беше неточен.

В 16-та минута Йордан Христов отправи опасен изстрел, който беше спасен от Сайков.

В 21-та минута Тодор Чаворски отправи удар, който беше уловен от Мишо Иванов.

В 23-та минута Иван Цветков отбеляза, след като засече центриране на Момчил Цветанов, но голът беше отменен заради засада.

В 26-та минута Йордан Христов отправи нов силен и точен удар от разстояние, който затрудни Сайков, като той успя все пак да избие в корнер, след който не се случи нищо интересно.

20140923_155652 (Copy)

В 29-та минута Момчил Цветанов отправи удар, който беше уловен от Сайков.

В 35-та минута Ромен Инез отправи удар от разстояние, но той не намери очертанията на вратата.

Само три минути по-късно Локомотив Мездра щеше да си вкара автогол. Галешич стреля Георги Павлов игра с глава и топката срещна напречната греда.

В 49-та минута Васев отправи удар, който не беше уловен първоначално от Сайков, но се стигна до фаул в нападение.

В 58-та минута Ботев откри резултата. Иван Цветков се озова сам срещу Сайков преодоля го и на опразнената врата вкара за 1:0.

В 67-та минута Локомотив Мездра направи невероятен пропуск. Николай Цветков подаде към Иван Мишев, който на празната врата прати топката в аут.

20140923_155633 (Copy)

В 70-та минута Ботев удвои и си реши мача. Мариян Огнянов отправи удар от фаул, получи се рикошет и топката влетя в мрежата на Сайков за 2:0.

В 77-та минута Николай Цветков отправи удар, който беше избит от Михаил Иванов.

В 80-та минута Алекс Колев вкара дебютния си гол за Ботев, нападателят се озова сам срещу Сайков и го разстреля за 3:0.

В 82-та минута Колев вкара и втори гол, но той беше отменен заради засада.

В 85-та минута Серкан Юсеин също вкара дебютното си попадение за Ботев. Халфът беше оставен непокрит в пеналта и с хубав удар покачи на 4:0.

Така Ботев продължава напред в турнира към 1/8 финалите. В събота от 17:00ч. е пловдивското дерби срещу Локомотив.

Иван Цветков > Наско Милев 75 мин.

Срещата можехте да следите на живо чрез лайвскор в TribunaPlovdiv.bg. Вижте всичко най-интересно по минути.

Следете двубоя на живо с TribunaPlovdiv.bg. Обновява се автоматично на всеки 30 секунди.
Локомотив Мездра
0
Ботев
4
0'
Начало на двубоя.
2'
Ботев натисна своя съперник в собствената му половина в първите минути.
4'
Фаул за Ботев за нарушение срещу Галешич.
4'
Удар на Цветков в стената, корнер за Ботев.
5'
Първи точен удар в двубоя. Мариян Огнянов центрира от корнер, а Пламен Николов засече с глава, но Сайков улови.
6'
Центриране на Йордан Христов е уловено от Сайков.
7'
Мишо Иванов лови центриране на Борис Петков.
9'
Неточен удар на Горан Галешич от разстояние.
11'
Центриране от корнер на Огнянов, последва фаул за Ботев за нарушение срещу Цветанов.
12'
Нов изстрел от фаул на Цветков, топката мина покрай вратата.
13'
14'
Галешич центрира от корнер, Цветков засече с глава, но изстрелът му беше неточен. Освен това беше свирен и фаул в нападение на Цветков.
16'
Хубав изстрел по тревата на Йордан Христов, Сайков успя да улови.
20'
Борис Петков стреля от дъгата на пеналта в аут.
21'
Удар на Чаворски, Иванов лови.
23'
Момчил Цветанов центрира, Иван Цветков засече и отбеляза, но голът беше отменен заради засада.
25'
Неточен удар на Галешич от фаул.
26'
Нов удар на Христов от разстояние, Сайков не беше много убедителен и със сетни усилия успя да избие в корнер. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно.
29'
Удар на Цветанов, Сайков лови.
32'
Удар на Цветков, получи си рикошет и за Сайков нямаше проблеми да улови.
35'
Два последователни корнера за Ботев след изпълнението на втория се стигна до удар на Инез от разстояние.
37'
Центриране на Галешич от корнер, няколко играчи се разминаха с топката и тя беше изчистена.
38'
Галешич отправи удар, Георги Павлов опита да изчисти с глава, но топката се удари в напречната греда. След това топката беше изчистена.
40'
Удар на Васев, топката рикошира в Петър Василев и излезе в корнер.
43'
Иван Цветков центрира от корнер, но Сайков улови.
45'
КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО
45'
Начало на второто полувреме.
46'
Смяна в Ботев. Алекс Колев влиза на мястото на Момчил Цветанов.
49'
Удар на Васев Сайков първоначално не успя да улови топката и се сблъска с Алек Колев. Беше свирен фаул в полза на домакините.
52'
Неточен удар на Балджийски от границата на пеналта.
55'
Иван Мишев заменя Тодор Чаворски.
58'
Ботев поведе. Иван Цветков пое преодоля Сайков и откри резултата.
62'
Борис Петков е заменен от Ивайло Цветанов.
64'
Неточен удар на Мариян Огнянов.
65'
Смяна в Ботев. Серкан Юсеин влиза на мястото на Лазар Марин.
67'
Невероятен пропуски на Локомотив. Николай Цветков подаде към Иван Мишев, който на празната врата не успя да вкара и прати топката в аут.
70'
Мариян Огнянов отправи удар от фаул, получи се рикошет и топката влезна във вратата на Сайков.
71'
Удар на Алекс Колев с глава уловен от Сайков.
72'
Валдемар Стоянов влиза на мястото на Стоян Димов.
74'
Удар на Мариян Огнянов Сайков успя да избие в корнер.
75'
Трета смяна за Ботев. Иван Цветков е заменен от Наско Милев.
80'
Алекс Колев вкара дебютния си гол за Ботев. Нападателят получи топката и разстреля Сайков за 3:0.
85'
Още един дебютен гол. Серкан Юсеин беше оставен непокрит в пеналта и с хубав удар покачи на 4:0.