Младоци правят фурор, Ботев разби сърби

Ботев победи с 5:1 сръбския Слобода в предпоследната си контрола в Кипър. Головете реализираха Луис Педро, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков на два пъти и 16-годишният Борис Тютюков, за когото това беше дебютно попадение.

Чунчуков направи феноменален мач, като имаше участие в първите два гола и реализира следващите два.

В 8-та минута Педро отправи удар, който премина в аут.

В 14-та минута Луис Педро откри резултата, след като засече центриране на Цветелин Чунчуков. Последва и удар на Вандер, който беше спасен от вратаря на сърбите.

Само 6 минути по-късно в 20-та минута Чунчуков стреля с глава, топката срещна напречната греда, а при добавката Иван Цветков удвои преднината на пловдивчани.

В 37-та минута Чунчуков беше изведен от Спрокел и се опита да прехвърли сръбския вратар, но топката излезе в аут.

В края на полувремето Вандер от воле прати топката в аут.

В 53-та минута Цветелин Чунчуков направи резултата класически, след като беше изведен сам срещу вратаря на сърбите от Божидар Васев и реализира без проблеми.

Само две минути по-късно най-добрият на терена Чунчуков отново реализира, той отправи удар от въздуха от границата на пеналта, след като беше изведен от Иван Цветков.

В 71-та минута Слобода намали с гол на влезлия през втората част Йованович.

В 79-та минута друг младок също се разписа. 16-годишният Борис Тютюков си спечели дузпа, а след това сам я реализира за крайното 5:1.

Последната контрола на Ботев е утре срещу Мика, като Станимир Стоилов ще използва различен от днешния състав.

Ботев – Слобода 5:1

Голмайстори: 1:0 Луис Педро 14 мин. 2:0 Иван Цветков 20 мин. 3:0 Цветелин Чунчуков 53 мин. 4:0 Цветелин Чунчуков 55 мин. 4:1 Йованович 71 мин. 5:1 Борис Тютюков 79 мин.

Ботев: Адам Стаховяк (Филип Димитров), Филип Филипов, Сивард Спрокел, Димитър Везалов, Артур Енрике, Серкан Юсеин (Владимир Айтов), Абел Анисе (Божидар Васев), Вандер Виейра, Луис Педро, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (Борис Тютюков)

Слобода: Ташич, Миличич, Лурич, Терзич, Васелич, Саломон, Максимович, Пейович, Чех, Лексанич, Боту