Ботев ПловдивНационалиФутбол

Централният бранител на Ботев Бобан Грънчаров игра цял мач при кошмарната загуба с 1:5 на Македония срещу Сърбия като гост.

Грънчаров направи дузпа в 37-та минута, когато фаулира в наказателното поле играчът на Челси и капитан на националния отбор Бранислав Иванович. Съдията Ричард Труц от Словакия му даде жълт картон за нарушението и отсъди дузпа, която беше реализирана от Александър Коларов за 3:0.

Преди това Стефан Ристовски си отбеляза автогол в 16-та минута, а в 19-та Душан Баста покачи на 2:0. В 38-та минута Коларов от спомената дузпа направи 3:0, а в 54-та минута Душан Тадич направи 4:0, Стефан Счепович вкара за 5:0, а Адис Яхович, който се появи в 81-та минута в игра вкара само две минути, след появата си на терена за крайното 5:1.

С тази загуба Македония завърши на последното 6-то място в група “А” със 7 точки.