Локомотив ПловдивСъбитияФутбол

СНИМКИ: Вече не е интересно да се ходи на “Лаута”! “Смърфовете” продължиха собственото си обезличаване и срещу Дунав…

Отборът на Локомотив (Пд) продължава с негативното си представяне в последно време.

„Смърфовете“ не успяха да се върнат на победния път и завършиха 0:0 с Дунав Русе в срещата от единадесетия кръг на Първа лига.

Това е трети пореден мач на тима без победа, след като в последните си две срещи те претърпяха загуби, първо, от Пирин (3:2), а след това и от Локо (ГО) (1:2).

Именно след последното поражение старши треньорът Илиан Илиев подаде оставка, а на негово място застана временният вариант Христо Колев-Бащата.

Срещу Дунав обаче и магията на един от най-големите бивши футболисти на Локомотив (Пд) от далечното минало не успя да вдъхнови тима за първи успех от близо месец насам.

След това равенство „черно-белите“ увеличиха актива си във временното класиране на 13т., но не промениха своята позиция – 9-та.

Иначе Локомотив (Пд) започна по-активно срещата. Веселин Марчев стреля с глава, след добро подаване на Мартин Камбуров, но топката излезе в аут.

Минута след това Дани Кики направи фрапантен пропуск сам срещи вратаря.

В 30-та минута Дани Кики проби мощно през центъра. Малко преди да навлезе в наказателното поле на Дунав, защитник на гостите го спря неправомерно, а съдяита отсъди пряк свободен удар. За топката застана Мартин Камбуров, но топката се отби в стената и излезе в корнер.

4 минути след това Дани Кики получи страхотен шанс за попадене, след като се озова получи топкат ана точката на дузпата. Кики стреля мощно, но в тялото на Луков, който самопожертвувателно сложи тялото си на пътя на топката.

В 37-та минута Самир Аяс напредна с техничен дрибъл в половината на Локомотив (Пд)и стреля, но за радост на Ел Харуби коженото кълбо мина на няколко сантиментра от неговата дясна греда.

В края на полувремето последваха нови два удара отстрана на фуболисти на Дунав към вратата на пловдивчани. Първо, Мирослав Будинов намери пролука в защитата и стреля, но Ел Харуби бе на мястото си и изби.

Малко след това възможност се откри и пред Бранимир Костадинов, но той стреля силно.

bashtata-hristo-kolev

Начало на втората част!

В 48-та минута Веселин Марчев изчисти топката от голлинията на Локомотив (Пд) след удар с глава на Антон Огнянов.

2 минути по-късно Димо Бакалов напредна мощно отдясно и разигра добре с Дани Кики. Вторият върна паса към Бакалов, а той от своя страна опита да подаде успоредно на голлинията към Мартин Камбуров, но защитник на Дунав изби в корнер в последния момент.

В 58-та минута Мартин Камбуров стреля силно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от горния страничен стълб на Луков. 10 минути след това Дани Кики опита да обстрелва вратата на гостите от над 25 метра, но без резултат.

В 73-та минута страхотен шанс се откри и пред Мартин Камбуров, който от няколк ометра не успя да простреля вратата на гостите, а вратарят Луков отново бе на висота и спаси.

В 85-та минута Дани Кики шутира от пряк свободен удар, но Луков отново разчете добре ситуацията и боксира.

Вероятни стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Харуби, Крумов, Виданов, Котев, Горанов, Траянов (Осама Рашид 78′) , Райнов, Марчев (Райков 65′), Бакалов, Кики (П.Умарбаев 79′), Камбуров

Старши треньор: Христо Колев

Дунав: Луков, Марем, Милчев, Патев, Джалилов, Костадинов (Нуридин Давронов), Шопов, Огнянов, Аясс (Марен 89′), Ненов (Николай Колев 70′), Будинов

Старши треньор: Веселин Великов

Главен съдия: Ангел Ангелов